EVDE KOLAYCA ÇAYDANLIK PARLATMA YÖNTEMLERİ


Evde Çaydanlık Nasıl Parlatılır?
Çay içmesi ne kadar keyifliyse demlik temizlemesi de bir o kadar keyifsizdir. Ama küçük 1-2 püf noktasını bilirseniz pırıl pırıl demlikleri elde etmek hiç de zor değil!


Evinizde en çok kullandığınız mutfak gereçlerinden birisi de çaydanlıklardır. Özellikle çay deminin ve sudaki kirecin de neden olması ile birlikte çaydanlıklar oldukça kısa sürede kirlenir ve kalıcı izler oluşarak parlak görünümünün kaybolmasına neden olabilmektedir.
Çayı çok seven bir millet olduğumuz için gün içinde pek çok kez çay demleriz. Ancak çaydanlığı temizlemek çay içmek kadar keyifli olmayabilir. Evde kolay bir şekilde kirlenen çaydanlıklarınızı temizleyerek parlatabilirsiniz.

Evde çaydanlık parlatmak için artık vakit kaybetmenize gerek yok.

Kararan Ve Kireç Lekesi Oluşan Çaydanlıklarınızı Evde Nasıl Parlatabilirsiniz?

Limon Tuzu 

Çaydanlığın içerisinde oluşan kahverengi ve sarı lekeleri temizlemenin en kolay yolu limon tuzudur. Demliğinin içini yeteri kadar su ile doldurduktan sonra içerisine sadece 2 çay kaşığı limon tuzu atmanız yeterli olacaktır.
Ardından da çaydanlığı bu hali ile ocağa koyarak kaynatın. Bu kolay ve vaktinizi almayacak işlem ile çaydanlıklarınızın içindeki lekeleri kolaylıkla temizleyebilirsiniz.


Sirke Ve Karbonat

Kireç lekelerini temizlemek için en etkili doğal yöntem sirkedir. Aynı şekilde hem lekeler için hem de kireç temizliği için karbonatı da tercih edebilirsiniz.
Dilerseniz çaydanlığın hem içini hem de dışını temizlemek için yeteri kadar sirke ve karbonatı karıştın ve çaydanlığınızı sünger ile iyice ovalayın.


Bol su ile duruladıktan sonra çaydanlığınızın hem kireçten hem de lekelerden arındığını göreceksiniz.
Sirkeli suyu çaydanlık içine koyarak kaynatmanız aynı zamanda çaydanlığı temizlerken bakterilerin de yok olmasını sağlayacaktır.


Bu pratik yöntem ve bilgileri daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen…
Görsel kaynaklar :
  1. http://image.bestlatest.com/Q4w6luE5-sHfwI0N6rIOfixyGx0=/0x300/product_images/full/7f1f0da401280b982317d3c01d98325ffb9f422d/korkmaz-flora-midi-capsulated-turkish-tea-pot-set-with-tempered-glass-lid-7-1-5-quart-by-korkmaz.jpg
  2. https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/0b/60/97/0b609738c501461560b7b9e278dc1403.jpg
İçerik Kaynakları :
Content Protection by DMCA.com

HayatMutfakta

Yorumunu ekle

Content Protection by DMCA.com