SAHTE PİRİNCİ ANLAMANIN EN KOLAY YÖNTEMİ


Pirincinde Sahtesi Olur mu Demeyin! 

Yapıyorlar Artık Maalesef! Hem de İçine Öyle Bir Şey Katıyorlar ki! Resmen Sağlığımızla Oynuyorlar!…

Yok artık dediğinizi duyar gibiyim… Ama maalesef doğru… Ah bu Çinliler yok mu! İşte yine onların eseri… Hem de içine bu sefer öyle bir şey katıyorlar ki… İnanılır gibi değil…

İçine plastik parçaları katılıyorlar! Tabi bunlar tam plastik değil daha doğrusu patates nişastasını reçine gibi sentetik maddelerle bir araya getiriyorlar. Bize resmen plastik yediriyorlar. Yazımızın altında nasıl yaptıklarına dair bir video da var… İzlediğiniz de tekrar şaşıracaksınız…

Bu plastik parçaları tahmin edebileceğiniz üzere vücudumuz için korkutucu derecede kanserojen ve zararlı. Bu ürünün tüketilmesiyle ilgili doktorlar oldukça endişeliler. Uyarıyorlar tüm tüketicileri. Ama uyarmak yetmiyor. Mühim olan sahte pirinci nasıl anlayacağınızı bilmek. Eğer siz kendiniz bunu anlayamazsanız, açık satışı da yaygın olan pirincin sahte olup olmadığı konusunda kimseye güvenemezsiniz.

Sahte pirinç yesek ne olur ki demeyin! Bu yöntemle üretilen pirinçten sadece üç tabak yemeniz, küçük bir plastik poşeti yemenizle aynı şeymiş.Peki, SAHTE PİRİNCİ NASIL ANLARIM?

Su Testi

Pişmemiş bir yemek kaşığı pirinci, bir bardak soğuk suya koyun ve kısa bir süre bekleyin. Eğer pirincin tamamı suyun dibine gömülürse, güvenle yiyebilirsiniz. Gerçek pirinçtir. Bir sorun yok. Yok ama suyun yüzüne çıkarsa pirinç taneleri, burada bir sorun var demektir.

Ateşle Test (Bu testi yaparken dikkatli olun lütfen)

Biraz pirinci çakmak ya da kibritle yakmayı deneyin. Eğer birden alev alırsa, bilin ki sahtedir. Plastiktir. Sakın bu pirinci yemeyin.

Havan ve Tokmak Testi

Eğer bir tokmak ve havan yardımıyla birkaç pirinç tanesini ezdiğinizde bembeyaz bir toz haline geliyorsa sorun yoktur. Güvenle yiyebilirsiniz.  Ama eğer ki havanın dibinde bir sarılık oluşuyorsa, o pirinç zannettiğiniz bildiğiniz plastiktir.


İŞTE SAHTE PİRİNÇ SKANDALININ VİDEOSU… BİZE DE GELMESİ (EĞER Kİ GELMEDİYSE) AN MESELESİDİR MAALESEF!

Bu basit ve kolay yöntemden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen…

Görsel kaynaklar :

  1.  https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSc8S-eA_wRdE8EKH3TVntrQTsBHd91osjyRaeLe0LCNpo8sa4Q
  2. http://wereblog.com/wp-content/uploads/2015/06/fake-rice-5-700×433.jpg
İçerik Kaynakları :
Content Protection by DMCA.com

HayatMutfakta

One Comment Yorumları Gizle

Halkın sağlığıyla oynayanları Allah kahretsin ben hemen her sulu yemeğin yanına pilav yapan biriyim….ceplerini parayla dolduracaklar diye insanların sağlıklarıyla oynuyorlar, umarım ülkemize gelemeden engellenir……

Yorumunu ekle

Content Protection by DMCA.com