BALIK KOKUSU EVDEN NASIL ÇIKAR?


BALIK PİŞİRİRKEN, 
EVİN “BALIK KOKMAMASI” İÇİN NE YAPMAK GEREKİR?
Haftada en az 1 kere tüketmemiz gereken balıktan, evi saran kokusu sebebiyle çoğumuz artık maalesef uzak duruyor. Ama evi kokutmadan da balık pişirebilmek mümkün. İşte size bir kaç küçük püf noktası…

Günümüzde insanların çoğu eve sinecek balık kokusundan dolayı balık pişirmeye korkar hale geliyor. Çünkü evinizde balık pişirdiğiniz zaman eviniz balık kokusu hemen geçmiyor.
Evde balık pişiren kişiler genelde camları açmış olsa da bir türlü balık kokusunun evden çıkmamış olduğunu kolay fark edebiliyor.


Eğer ki sizlerde balık kokusu evden nasıl çıkar bilmiyor ve öğrenmek istiyorsanız işte uygulayabileceğiniz önemli detayları şu şekilde belirtmemiz mümkün olacak.

Mutfağınızda kötü bir kokuya sebebiyet veren balık kokusundan kurtulmanız için başka bir alternatif yolun daha olduğunu söyleyebiliriz.

Buna göre bir tencerenin içerisine su, suyun içerisine biraz sirke veya limon suyu koyduktan sonra defne yaprağını atarak ocakta kaynatın. Yapmış olduğun%uz bu yol evinizde ki balık kokusunu almayı sağlayacaktır.

Balığı ızgara da yapmayı düşünüyorsanız balıklarınızın arasına defneyaprağı koyarak balık kokusunun ev ortamınıza yayılmasını kolay yoldan engellemiş olacaksınız.

Balık pişirecek kişiler mutfakların da mutlaka kokulu mum bulunmaları gerekir. Bu sayede kokulu mum, balık kokusunu daha iyi şekilde bastırmış olacaktır.

Balığınızı kızartırken ocakta limon kabuğunu kızartarak da etrafınızın balık kokusundan arındırılmasını sağlayacaksınız. Bu saye de eviniz limon kokusuna bürünmüş olacak.

Ev dışında elinizde ki balık kokusundan da rahatsız oluyor ve kurtulmak istiyorsanız o halde limon kabuğu ile elinizi ovalatın. Bu sayede elinizde ki balık kokusunun gitmiş olduğunu göreceksiniz.

Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen…

Görsel kaynaklar:

  • http://i.huffpost.com/gen/2889004/images/o-CITRUS-PEEL-facebook.jpg
  • http://www.meghantelpner.com/wp-content/uploads/2011/02/Health-benefits-of-bay-leaves.jpg
  • https://media-cdn.tripadvisor.com/media/photo-s/0d/60/df/f5/bordo-mavi-balik-restaurant.jpg

İçerik Kaynakları :

  • http://www.prevention.com/food/cook/how-cook-fish-so-it-doesnt-smell
  • http://www.howtoremovethat.com/how-to-get-rid-of-fish-odors-from-your-kitchen.html
  • http://www.epicurious.com/expert-advice/how-to-get-rid-of-fish-smells-article
  • http://www.thekitchn.com/5-tips-for-getting-rid-of-cooking-smells-tips-from-the-kitchn-202927
  • https://www.youtube.com/watch?v=c4bkMdWgF3Y
  • http://www.thekitchn.com/smart-tip-fix-fishy-smelling-seafood-with-one-easy-step-173534
Content Protection by DMCA.com

HayatMutfakta

Yorumunu ekle

Content Protection by DMCA.com