EVDEKİ BÖCEKLERDEN KURTULMANIN YOLLARI


DOĞAL YÖNTEMLERLE, 
BÖCEKLERİ EVDEN UZAT TUTMAK, EVİN İÇİNE GİRMİŞ OLANLARI DA DIŞARI ÇIKARTMAK MÜMKÜN

Ne yaparsanız yapın, ne kadar hijyenik olursanız olun, böcekler bir yolunu bulur ve evinize girerler… Aslında çoğu zaman hep evin içinde saklanırlar ama özellikle havalar ısınınca daha çok ortalarda görünmeye başlarlar… Tabi en çok da “gümüş böceği” gözükür…

Hal böyle olunca uğraşır dururuz evden böcekleri atmak için… Ama biz attıkça yenileri girer, sanki biz attıkça daha bir çoğalırlar… Tabi aslında bu böceklerden kurtulmanın çok kolay yolları var. İşte özellikle en çok görülen gümüş böceğinden doğal ve kolay yollarla kurtulma rehberi…

Yöntem 1 :  Sedir yağını su ile sulandırarak evinizde bulunan çatlak ve yarıklara bir sprey yardımı ile püskürtün. Bu yağın çok hoş kokusu vardır, sizi rahatsız etmez.  Ama böcekler sedir kokusunu sevmezler.

Ne varsa eski insanlar var derler. Doğrudur. Hatırlarsınız mutlaka, eskiden evlerde sedir ağacından yapılmış sandıklar hep olurdu, çünkü bu bitkinin kokusu böcekleri uzak tutardı.

Siz de sedir yağı uygulamasını düzenli yaparsanız, gümüş böcekleri evinizin yakınına bile yaklaşmazlar.

Yöntem 2 : Lavanta yağı ile suyu karıştırıp, yapacağınız doğal oda spreyi yine size bu böceklerden kurtulmanızı sağlar. Çünkü lavanta bu böceklerin sevmediği bir diğer bitkisel üründür.

Yöntem 3 : Limon ile yapacağınız temizlik maddeleri. Bunun için aslında çok fazla doğal temizlik ürünü sizlerle çokça paylaştık. Bunlardan birisi ile evinizi temizlerseniz, özellikle de yerler limon kokarsa böcekler kaçmaya başlayacaklar.

Yöntem 4 : Kekik: Evet, kekiğin baskın kokusu bu böcekleri kaçırmaya yetiyor. Belki de evinizde bu bitkiyi yetiştirebilirsiniz.

Tabi sadece evde değil, bazen de kitaplıkları arındırmak lazım. İşte bunun için de kitapların arasına kurutulmuş kekik, lavanta, limon kabuğu koyabilirsiniz.

Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen…

Görsel kaynaklar:

  • http://1.bp.blogspot.com/-Tl5eAEaAUyA/U8_4kRW0UoI/AAAAAAAATs4/7kKQQLSYYz8/s1600/gumus-bocegi.jpg

İçerik Kaynakları :

  • http://www.naturallivingideas.com/22-natural-ways-to-repel-insects/
  • http://home.howstuffworks.com/home-improvement/household-safety/tips/10-ways-to-bug-proof-your-home.htm
  • http://www.grandparents.com/food-and-leisure/home-and-garden/how-to-get-rid-bugs-in-house
  • https://bestplants.com/23-natural-ways-to-repel-insects/
Content Protection by DMCA.com

HayatMutfakta

One Comment Yorumları Gizle

Ben uzun yıllardır, yaklaşık 20, yıldır bu yöntemle Evimi, temizlerim benide. �� Alternatif Tıp Doktorum. bilgilendirmişti.

Yorumunu ekle

Content Protection by DMCA.com