MATLAŞAN ÇATAL KAŞIK BIÇAK NASIL PARLATILIR?


ÇATAL, KAŞIK, BIÇAK NASIL İLK GÜNKÜ GİBİ PARIL PARIL YAPILIR?
Evde uygulayabileceğiniz basit bir kaç yöntem ile matlaşan, soluklaşan çatal, kaşık ve bıçaklarınızı parlatabilmeniz mümkün. Tek yapmanız gereken aşağıdaki yöntemlerden birini uygulamak…

Gün içerisinde sık sık kullanmış olduğunuz çatal kaşıkların mat görüntüsü sizleri epey fazla rahatsız edecektir. Matlaşan çatal ve bıçakları yeniden parlak hale dönüştürebilmeniz adına artık tonlarca para ödemek zorunda kalmayacaksınız.

Çünkü evde uygulayacağınız basit yöntemler sayesinde yeniden çatal ve bıçaklarınızı parlak hale getirebilmek sizin için kolay olacak.  Matlaşan çatal kaşık nasıl eskisi gibi parlatılır düşünüyorsanız yapmanız gereken ise şu adımları takip etmek olacak.

Tencerenin içerisine bir miktar su koyup yarım su bardağı sirkeyi ilave edin. Ardından parlaklığı giderek matlaşmış olan çatal ve bıçaklarınızı da tencere içerisine koyun. Bir süre sonra mat görüntünün daha parlak olmaya başladığını fark edeceksiniz.

Karbonatta em parlaklık verirken hem de çatal- bıçak üzerinde ki çıkmayan lekelerin giderilmesine de en iyi şekilde yardımcı olur.

Bir diğer matlaşan bıçaklarımızı daha parlak bir görünüm içerisine sürüklemek adına uygulanacak yöntemlerin başında ise limon kabuğu ile çatal ve bıçakları ovalamak olduğunu söyleyebiliriz. Bu yöntem son derece işe yarar bir sonuca ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Bulaşık süngerine bir miktar kadar kullanmış olduğunuz diş macununuzu sıkın. Bulaşık süngerini bıçak ve çatallarınızı ovalamak için kullanın. Mat görüntüye sahip çatal ve bıçakların yapılan bu tür yolar sonucunda ilk günkü istemiş olduğunuz parlaklığa geri kavuşmasına da en iyi şekilde yardımcı olacaksınız.

Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen…

Görsel kaynaklar:

  • https://images.food52.com/ZNwRhsp4AnHPi4RS77b2LC-Ki-s=/fit-in/800×0/262415cb-55df-4d60-9ff7-1073fef58454–2015-0810_how-to-clean-silver_alpha-smoot_048.jpg

İçerik Kaynakları :

  • http://www.wikihow.com/Clean-Silverware-So-It-Sparkles
  • http://www.wikihow.com/Clean-Stainless-Steel-Cutlery
Content Protection by DMCA.com

HayatMutfakta

Yorumunu ekle

Content Protection by DMCA.com