NİKOTİNİ VÜCUTTAN ATMANIN EN ETKİLİ YOLLARI


ARTIK SİGARAYI BIRAKSANIZ BİLE VÜCUDUNUZDA BİRİKEN NİKOTİNİN ETKİLERİ YILLARCA DEVAM EDEBİLİR!Sigara aslında herkesin ne kadar zararlı olduğunu bildiği çok kötü bir alışkanlık, bağımlılık. En güzeli hiç içmemiş olmak fakat kısa bir süre bile içtiyseniz vücudunuzda nikotinin etkileri yıllarca devam eder. Sürekli kullanıyorsanız o nikotin zaten hep orda, içinizde…

Her içtiğiniz sigaradaki nikotinin vücudunuzda en 3 gün kalır. Ama kendisi gitse bile uzun yıllar etkilerini yaşamaya devam edebilirsiniz.

Hal böyle olunca,bu etkileri azaltacak öneriler, yöntemler vererek içenlere ve içmişlere yardımcı olmaya çalışmak gerek.
Bazı besin maddelerinin ise bu nikotini temizlediği belirtilmektedir.Isırgan Otu : Isırgan bol miktarda demir ve dezenfektan özellik gösteren madde içerir. Isırgan otu sayesinde vücudunuzda biriken nikotinden kurtulabilirsiniz.

Bu yüzden ısırgan otunu sofralarınızdan asla eksik etmeyin. Nasıl tüketirseniz tükenin faydasını göreceksiniz.

Su : Su, vücuttaki zehirli maddelerin atılması için çok önemlidir. Vücudunuz susuz kalırsa hücrelerin yenilenmesi ve nikotinin etkilerinin azaltılması zorlaşır.
Bu yüzden bol bol su tüketmelisiniz ki en azından ter ve idrar yolu ile bu zararlı maddeler vücudunuzdan atılsın.Çam yaprağı çayı: Ağız ve boğazdaki enfeksiyonları yok ettiği kanıtlanmıştır. Ayrıca akciğer sağlığımız için oldukça iyidir.

Kivi : Kivi, nikotini vücuttan atmanızı sağlar ve bol miktarda vitamin içerir. Artık yaz kış bulmak mümkün. Bolca tüketip, arınmak için çok faydalı.


Havuç suyu : Cilde zarar veren nikotinin bu etkisine karşı havuç suyu içebilirsiniz.

Vitaminler açısından zengin olan havuç suyu cildin kendini yenilemesini ve nikotinden arınmasını sağlar.


Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen…
Görsel kaynaklar:

  • https://www.bbcgoodfood.com/sites/default/files/styles/carousel_medium/public/recipe_images/wild-garlic-nettle-soup.jpg?itok=KnvoIccP
  • http://cdn2.stylecraze.com/wp-content/uploads/2013/04/30-Amazing-Benefits-Of-Carrot-Juice-Gajar-Ka-Ras.jpg

İçerik Kaynakları :

  • http://www.herbs2000.com/herbs/herbs_deadnettle.htm
  • https://www.organicfacts.net/health-benefits/herbs-and-spices/pine.html
  • http://www.medicinalfoodnews.com/articles/pine-needle-tea
  • http://www.stylecraze.com/articles/amazing-benefits-of-carrot-juice/#gref
Content Protection by DMCA.com

HayatMutfakta

Yorumunu ekle

Content Protection by DMCA.com