UYKUSUZLUK SORUNUNA BU KÜR İLE ÇARE BULUN


MUZ SUYUNUN FAYDALARINI DUYDUNUZ MU? 
Uyku hapından bile daha etkili bir sakinleştirici o! 

Lif oranı oldukça yüksek olan muz belki de dünya üzerinde en çok tüketilen besinlerden birisidir. Muz meyve olarak tüketildiğinde kısa süre içinde enerji verme özelliği ile bilinmektedir.
Bununla birlikte sadece muz değil muz suyu da kesinlikle sağlık açısından oldukça faydalıdır. Muz suyunu hazırlamak için ise;

-Bir adet muz
-Ve yeteri kadar su

İşte bu kadar basit bir malzeme ile sadece muzu haşlamanız muz suyunu elde etmeniz için yeterli olacaktır. Yaklaşık olarak 10 dakika kaynattıktan sonra muzun suyunu elde etmek için biraz demlenmesini bekleyebilirsiniz.

Ardından da süzerek bir bardağa doldurabilirsiniz. Muhteşem bir kokuya ve tada sahip olan muz suyunun içerisine isterseniz az bir miktar tarçında atabilirsiniz.

Muz suyunun en büyük katkısı ise kesinlikle uykusuzluk sorununa getirmiş olduğu çözüm…

Bu suyu içtikten sonra hemen birkaç saat içinde uykunuz gelecektir.  Üstelik sakin ve deliksiz bir uyku için de muz suyunun faydalarını sizler de göreceksiniz.


Özellikle muzun içindeki potasyum oranının oldukça fazla olmasından dolayı tüketildiğinde vücuttaki tüm kasların gevşemesini sağlamaktadır. Bu da sağlıklı ve derin bir uyku için gerekli olan en önemli noktadır.


Dilerseniz kabuklarını da kaynattığınız suyun içine atabilirsiniz. Özellikle muz kadar kabukları da potasyum ve magnezyum açısından oldukça zengin bir içeriğe sahiptir.
Yaz ve kış için en doğal ve en sağlıklı içeceği bu şekilde hazırlayabilirsiniz.

Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen…

Görsel kaynaklar:

  • http://www.healthyfoodvision.com/wp-content/uploads/2016/05/banana.jpg?w=640
  • http://ecology.md/uploads/files_elfinder/2016/06/how-did-i-miss-this-before-boil-bananas-bed-drink-liquid-will-not-believe-happens-sleep.jpg
  • http://healthyentirelife.com/wp-content/uploads/2016/10/banana-tea.jpg

İçerik Kaynakları :

  • https://www.davidwolfe.com/banana-cinnamon-tea-deep-sleep/
  • http://www.whydontyoutrythis.com/2016/04/if-you-boil-bananas-before-bed-and-drink-the-liquid-this-happens-while-you-sleep.html

Content Protection by DMCA.com

HayatMutfakta

Yorumunu ekle

Content Protection by DMCA.com