KEMİK ERİMESİ OLANLAR İÇİN DOĞAL REÇETE : YUMURTA KABUĞU KÜRÜ


KALSİYUM BAKIMINDAN ÇOK ZENGİN OLAN YUMURTA KABUKLARI İLE KEMİKLERİNİZİ GÜÇLENDİRİN
Yumurta kabuğu eskiden önemsiz bir çöp olarak nitelendirilirdi ancak son zamanlarda yapılan bilimsel araştırmalar yumurtanın en değerli kısmının kabuğu olduğunu ortaya çıkarttı.

Yumurta kabuğu çok değerli bir kalsiyum kaynağıdır ve bedenimizin asli ihtiyacı olan bütün iz elementleri bünyesinde barındırır.

Hangi elementlerden mi bahsediyoruz. Bakır, flor, demir, manganez, molibden, sülfür, silisyum, çinko… gibi tam 27 element yumurta kabuklarında bulunur.

Yumurta kabuğu kürünün en büyük faydalarından bazıları ise kemik yapısını güçlendirici etkileri, dişleri güçlendirici etkileridir.

* Yumurta kabuğunun mikrobunun tam anlamıyla kırılabilmesi için öncelikle çok iyi şekilde haşlanması gerekiyor.

* Haşlanan yumurtaların kabuklarını soyun ve ardındna üzerindeki zarı alın. Yumurta kabuğunun zarı da en az kabuğu kadar faydalıdır ve kalsiyum açısından oldukça zengindir.

* Yumurta kabuklarını ve zarı blender içerisinde toz haline gelinceye kadar geçirin. Çok iyi şekilde parçalanmadığı taktirde yerken çıtır çıtır bir ses oluşturacak ve sizi rahatsız edecektir.

Bu nedenle besinlerin içerisinde hissetmeden tüketebilmek için iyice toz haline gelebilmesi önemlidir..

* Toz haline gelmiş olan yumurta kürü sek şekilde 1 çay kaşığı kadar yenir. Yumurta kabuğu tozunun ardından meyve suyu içebilirsiniz.

Tozu, süt ve saf meyve suyuyla birlikte tüketildiğinde etkileşime geçer ve faydaları artar. Dilerseniz limon suyu da koyabilirsiniz.

* Özellikle sabah kahvaltıdan önce veya akşam yemekleriyle birlikte tüketildiğinde çok faydalı olduğu tespit edilmiştir.

Konu ile ilgili aşağıdaki videoyu da izleyebilirsiniz.


Content Protection by DMCA.com

HayatMutfakta

Yorumunu ekle

Content Protection by DMCA.com