KARBONAT İLE AYAK BAKIM KÜRÜ


KARBONAT İLE AYAK BAKIMI : KURU, SERT, ÇATLAMIŞ TOPUKLARI YUMUŞACIK YAPAN 3 AŞAMALI MUCİZEVİ FORMÜL

Karbonat öyle bir şeydir ki fiyatını göz önüne aldığınızda faydaları ve etkisi çok çok fazladır. Neredeyse iyi gelmediği hiç bir şey yoktur. Evdeki kötü kokulardan tutunda, cilt maskelerine, temizliğe, leke çıkartmaya…

Ve ayn zamanda ayak bakımına. Kuru ve çatlamış topuklar artık sizi rahatsız etmeyecek. Yürürken, ayakkabı içinde size acı vermeyecek. Karbonat ile yumuşacık topuklarınızın olacak ve bu uygulamayı yaptığınızda kendinizi çok rahatlamış hissedeceksiniz.

Özellikle gün boyu ayakta kalanlar çok memnun kalacak. Bir nevi doğal pedikür etkisi gösterip aynı zamanda ölü deriden de ayaklarınızı kurtaracak.

Karbonatın Ayaklarınıza İnanılmaz Mucizesi

Yapmanız gereken çok kolay bir uygulama. 4-5 litre soğuk olmayan suyu bir kap içerisine dökün. Üzerine 3 yemek kaşığı kadar karbonat ilave edip, karbonat eriyene kadar karıştırın. Karbonat eridiğinde ayaklarınızı kaba koyup, 20 dakika kadar hiç birşey yapmadan bekleyin.

20 dakika sonunda ayaklarınızı çıkartıp, vazelin, viks ya da nemlendirici bir krem sürerek, arzu ederseniz soğan koyarak bir poşet içinde ayaklarınızı bekletin.

Viks ya da soğanı önermemizin sebebi ayak ağrılarını azaltmak ve iltihabı ortadan kaldırmak içindir. Özellikle kadınlar da oluşan idrar yolu iltihabı tedavisinde de kalıcı çözüm üretir. Ağrınız yok sadece yumuşatmak için bu uygulamayı yapıyorsanız vazelin ya da nemlendirici kullanmanız yeterlidir.

Bu şekilde 1-2 saat ayaklarınızı muhafaza ettikten sonra poşeti çıkartıp, ayaklarınızı güzelce yıkayabilirsiniz.

Bir diğer etkili yöntem ise, 3 adımda sonuca kavuşabileceğiniz, gerçek bir çatlak topuk iyileştirme yöntemidir. Çatlak topuklar sadece görünüm olarak kötü durmakla kalmıyor aynı zaman da ciddi bir enfeksiyon kaynağı da olabiliyorlar.

Bu yüzden hem güzellik hem de sağlık için çatlak topuklardan kurtulmak gerekir.  İşte size topuklarınızı yumuşak ve pürüzsüz hale getirecek basit bir 3 adımlı mucizevi yöntem.

Birinci Adım Yumuşatmak İçin: 1 fincan ılık su, 2 çay kaşığı karbonat ve bir fiske tuz. Tüm malzemeyi çözülene kadar karıştırın ve ardından ayaklarınıza (özellikle de topuklarınıza) güzelce yedirin. Bu şekilde 15 dakika kadar bekledikten sonra topuklarınızı pomza taşıyla ovup, havlu ile kurulayın.

İkinci Adım Ölü Derileri Atmak İçin : Küçük bir kapta 2 çorba kaşığı şeker ile 2 çorba kaşığı zeytinyağını güzelce karıştırın. Ardından bu karışımı ayağınıza güzelce sürüp, 5 dakika kadar bekleyin ve ılık su ile durulayın.

Üçüncü Adım Nemlendirici Etkisi İle Yumuşacık Topuklar İçin : Küçük bir kaba biraz sıcak su koyun. Ardından içine 2 çorba kaşığı zeytinyağı ve bir çay kaşığı bal ekleyin. Güzelce tüm malzemeyi karıştırın. Hafif kremsi bir kıvam alacaktır. Bu kremi her gece yatmadan önce ayaklarınızın üzerine sürün  ve daha sonra mümkünse pamuklu çorap giyin.

İlk geceden itibaren etkisini gösterecektir.  Ama siz kalıcı yumuşaklık için bu işlemi işlemi haftada 1-2 kere yapmayı ihmal etmeyin.

Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen…
Görsel kaynaklar:

  • https://static1.squarespace.com/static/54ca7e92e4b0dedc4e20dc14/t/54ea4186e4b0c4f915fedc7b/1424638344098/feet.jpg?format=1500w
  • http://www.hayatkolay.com/wp-content/uploads/2015/08/viksin-kullanimlari.jpg
  • http://www.ottawafoothealthcentre.ca/uploads/1_ottawa_foot_health_centre_696e27b3_b2cf_c226_3922_0ac878f80f06.jpg
  • http://villagepodiatrycenters.com/wp-content/uploads/2014/04/img-healthinfo-foot-ankle.jpg

İçerik Kaynakları :

  • https://medlineplus.gov/foothealth.html
  • http://www.prevention.com/health/healthy-living/foot-pain-and-foot-fungus-feet-and-your-health
Content Protection by DMCA.com

HayatMutfakta

Yorumunu ekle

Content Protection by DMCA.com