1 haftada 5 kilo verdiren mükemmel 3’lüDiyet yapabilmek için uzun ve ağır diyet listelerini uygulamanıza artık gerek yok. Dr.Ender Saraç’ın tavsiye ettiği bu 3 malzemeyi kullanarak kilolarınıza veda edebileceksiniz.

Yulaf,  protein bakımından oldukça lezzetli ve besleyici bir gıdadır. Yulafta bulunan protein ve çeşitli mineraller vücudunuzun günlük protein ihtiyacını karşılamaya yeter.


Yoğurt ise yağ yakımında oldukça etkili bir besin kaynağıdır. Ayıca vücudun metabolizmasını hızlandırması açısından oldukça etkili olduğu bilinmektedir. Aynı zamanda gereksiz yağların vücuttan atılarak kilo vermeyi sağladığı söylenir.

Hurma, kandaki şekeri düzenleyerek hafızaya iyi gelir. Diyabet ve yüksek tansiyona karşı şifalıdır. Hurma lif oranı yüksek, glisemik indeksi düşük, kişiyi uzun süre tok tutan ve böylece zayıflamakta önemli rol oynayan harika bir besindir


Hurma ayrıca yüksek fibrin içeriği sayesinde kabızlığı ve hazımsızlığı da önler. Vücudun ihtiyacı olan besinleri karşılar. Güçlü bir antioksidan kaynağıdır.

Saymış olduğumuz bu besinler bir araya geldiklerinde vücuttaki yağları yakar ve tokluk hissini büyük ölçüde arttırır.

Malzemeler : 

3 tane hurma
1 kase yoğurt
1 fincan yulaf ezmesi

Hazırlanışı :

Hurmaları ikiye bölün. Vermiş olduğumuz diğer malzemelerle beraber karıştırın. Aşırı yağlı, tuzlu ve şekerli yiyeceklerden uzak durup, dengeli beslenmeye dikkat ederek ana öğünlerde rahatlıkla tüketebilirsiniz.

1 hafta boyunca ana öğünler yerine bu 3lü’yü tüketeceksiniz. Arzu ederseniz hurmaları bir gece önceden ikiye kesip, suda bekletebilirsiniz. Suda bekleyen hurmada laksatif etkisi artıyor. Bu sayede tok tutucu özelliği bir kaç katına çıkıyor.

Ara öğün olarak meyve, çiğ kuru yemiş ve yeşillik tüketebilirsiniz.


Bu diyet Dr.Ender Saraç tavsiye ettiği bir diyettir. Hurma diyeti yapanlar, hurma diyetinin etkilerini ilk üç günde gördüklerini belirtiyor.

Bu sürede bağırsak hareketlerinin hızlandığı, kabızlık, şişkinlik gibi problemlerin büyük ölçüde azaldığı, rahatlayan karaciğerin etkisiyle cildin gençleştiği, ödemlerin ve şişliklerin azaldığı ve vücudun hızlı bir yağ yakma sürecine girdiği belirtiyorlar.


Ancak bazı kişilerde hurmaya karşı alerji olabilir. Bu tip durumlarda kesinlikle devam edilmemelidir. Zaten herhangi bir diyete başlamadan önce gerekli tetkikler yapılmalı ve uzman görüşü alınmalıdır.Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen…Görsel kaynaklar:

  •  http://cdn-img.health.com/sites/default/files/styles/master_4_3/public/migration/images/gallery/living/greek-yogurt-400.jpg?itok=KG4FMm-a

İçerik Kaynakları :

  • https://www.youtube.com/watch?v=ztZFnzNdenc
  • https://www.youtube.com/watch?v=PA1XTQR0YKo
  • http://www.haber7.com/saglik/haber/2403544-1-haftada-5-kilo-verdiren-mukemmel-3lu
Content Protection by DMCA.com

HayatMutfakta

Yorumunu ekle

Content Protection by DMCA.com