2-3 Dakikada Şiş Göbekten Kurtulma YöntemiKarnınızın şiş olmasının tek sebebi sandığınız gibi sadece orada depoladığınız yağlar değil.

Yağlı gıdalar, asitli içecekler, hızlı yemek yeme, bol sakız çiğneme derken karın şişliğiniz önlenemez boyutlara mı ulaştı?Yemek saatlerinizden, pişirme yöntemlerinize kadar her durum şişkinlik durumunuzu etkilemeye devam ediyorsa merak etmeyin kontrol altına alınabilir bir durumdasınız demektir.

Ağır diyetler uygulamanıza gerek kalmadan çok basit bir yöntemle şişkinlikten kurtulmanın en basit yolunu aşağıdaki yazıda bulabilirsiniz.


İlk olarak göbek deliğinizin 2-3 parmak üzerindeki bölgeye (mide üzeri) dört parmağınızı kullanarak dairesel şekilde 2-3 dakika boyunca masaj yapın. Ardından aynı masaj uygulamasını saat yönünün tersine doğru uygulayın.Bunlara ek olarak;

Her sabah limonla bir bardak ılık su içelim.

Bir yemekten 15-30 dakika önce limon suyu içeren bir bardak su gastrik asit salınımını normalleştirmeye yardımcı olur, mide ekşimesi semptomlarını hafifletir ve bağırsakta sancılaşma ve gaz oluşumunu önler. Buna ek olarak, limon çok miktarda C vitamini içerir.


Kahvaltı için süt ve kahveyi içmeyin.

Süt, gastrik asit üretimini uyarır ve asitliği artırır.  Sindirim süreçlerinde mide bakterilerine yardımcı olan probiyotikler içerdikleri için yoğurt veya kefir’i seçin. 
Zencefil çayı için.

Zencefil, baharatlı doğasında mideyi sakinleştirir ve gaz oluşumunu ve bağırsak aktivitesini azaltır. Aynı zamanda kan sulandırır ve dolaşımını arttırır.


Çok fazla yağlı yiyecek yemeyin.

Yağlı gıdalar, fast food ve yağlı şekerlemeler sindirim sırasında karnımda kalan ağır gıdalardır. Bir yiyecek mide sindiriminde zorlaştığında, o kadar çok gaz üretir.

Daha az yağ yerseniz, hem ağırlığı hem de rahatsızlık duygusu yaşamayabilirsiniz.

Yemek yerken “havayı yemeyin”.

Acele bir şekilde yemek yiyorken konuşursanız ya da gazlı içecekler içerseniz fazla hava yutarız. Tehlikeli değildir ama şişkinlik ve gaz oluşumuna neden olur.


Lifli gıdalar yiyin ama çok fazla yemeyin. 

Bunlar sayısız meyve, sebze, meyve ve baklagillerdir. Aşırı lif, gaz oluşumuna neden olur ve kaba liflerden dolayı bağırsak işlevini engeller. Bu yiyecekleri aşırıya çekmeyin daha iyi.Rahatlayın, iyi uyun ve meditasyon yapın.

Kaygı ve stres bağırsak motilitesinin bozulmasına neden olur. Onlarla baş etmek için, rahatça dinlenmeniz gerekiyor.
Örneğin, günde 15-20 dakika meditasyon zihni, mideyi ve kalbi rahatlatır ve kan dolaşımını normalleştirir.

Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen…

Görsel kaynaklar:

  • https://files.brightside.me/files/news/part_33/331760/14188260-19901660-19-0-1493808933-1493808934-650-1-1493808934-650-04f9ebaa03-1493820448.jpg

İçerik Kaynakları :

  • https://brightside.me/inspiration-tips-and-tricks/12-ways-to-get-rid-of-a-bloated-belly-without-abs-exercises-331760/
Content Protection by DMCA.com

HayatMutfakta

Yorumunu ekle

Content Protection by DMCA.com