Bir haftada 3 kilo verdiren karanfil çayı nasıl hazırlanır?Mideyi rahatlatması, ağız kokusunu gidermesi ve mikroplarla savaşmasıyla bilinen karanfil kilo vermek isteyenler için de iyi bir yardımcı. Karanfil ve zencefille hazırlanan çayı içerek haftada 3 kilo vermek garanti.

Tam 7 günde 3 kilo vermenize yardımcı olacak karanfil aynı zamanda pek çok şeye de iyi geliyor. Vücuttaki toksinlerin atılmasında önemli bir etkiye sahip olan karanfil aynı zamanda da tokluk hissi sağlıyor.İşte, kilo vermeye yardımcı karanfil çayı tarifi;

* 1 adet çubuk tarçın
* 1 yemek kaşığı karanfil
* 1 yemek kaşığı zencefil kökü
* 1 adet çubuk tarçın
* 3 su bardağı su

Yukarıda yazılan ölçüde tarçın, karanfil, zencefil, çubuk tarçın ve su bir demliğe alınır ve kaynamaya bırakılır. İyice demlenen karanfil çayının sabah ve akşam 2 kere yemeklerden yarım saat önce tüketilmesi gerekmektedir.


Karanfil çayını tüketirken aynı zamanda yenilen şeylere de dikkat etmek gerekiyor. Şöyle ki aşırı yağlı, unlu ve şekerli gıdalar karanfilin etkisini de hafifletecektir.

Karanfil çayı metabolizmayı hızlandırdığı gibi tokluk hissini de beraberinde getirir. Vücuttaki toksinleri atmaya yardımcı olan karanfil aynı zamanda bir idrar söktürücüdür.


Yağ yakma konusunda da oldukça başarılı olan karanfile bu çayda zencefil de etki eder. Zencefil bölgesel yağları eritmede etken bir bitkidir. Karanfil, kilo vermenin dışında başka hususlarda da etkendir;

Mide bulantısına iyi gelen karanfil, diş etlerini de güçlendirir. Ayrıca güçlü bir antiseptik olan karanfil mikroplarla savaşmada oldukça başarılırdır. Ruhsal etkileri de olan karanfil sinirleri yatıştırır ve zihni rahatlatır.
Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen…


Görsel kaynaklar:
  • https://healthyceleb.com/wp-content/uploads/2014/04/denise-richards-workout.jpg
İçerik Kaynakları :
  • https://healthyceleb.com/denise-richards-diet-plan-workout-routine/21679

Content Protection by DMCA.com

HayatMutfakta

Yorumunu ekle

Content Protection by DMCA.com