• Ana Sayfa
 • Aspirin
 • Çamaşır makinenize sadece bir kaç aspirin atın ve mucizevi sonuçlara hazır olun!

Çamaşır makinenize sadece bir kaç aspirin atın ve mucizevi sonuçlara hazır olun!


Beyazların ne kadar yıkanırsa yıkansın bembeyaz olmaması kadar can sıkıcı bir durum yoktur. Hatta çoğu zaman üzerindeki korkunç gri renk çok yaygın bir sorundur. Ve eğer yöntemini bilmiyorsanız ne kadar çabalarsanız çabalayın, engellenmesi neredeyse imkansız gibi gözükür. Biliriz elbet.

Aslında ilk yıkama en önemlisidir. Çünkü kıyafetler bir kere grileştiğinde, artık her yıkamada daha da kötü bir hal alır.

Bir süre sonra o kadar kötü olur ki siz bile onun aslında beyaz olduğuna inanmazsınız. Ancak bununla başa çıkmanın sandığınızdan daha kolay bir yolu var! Çamaşır makinesine birkaç adet aspirin atmak! Sonuç düşündüğünüzden de etkili olacak!

Tek yapmanız gereken, toplam 5 adet 325 mg aspirin tabletini almak ve onları 2 litre sıcak suda eritmek. Su da çözüldükten sonra çok daha homojen ve hızlı etki göstereceklerdir.

Şimdi nasıl yapacağınıza geçelim. Aşağıdaki adımları takip edin, uygulaması çok kolay.

 • 2 litre sıcak suda 5 adet aspirin eritin.
 • Çamaşırlarınızın yıkaması bittiğinde, kıyafetlerinizi bu karışıma koyun.
 • 8 saat veya gece boyunca bekletin. (Kıyafetleri tamamen suyun içine batırmaya özen gösterin.)
 • Daha sonra çamaşırları çıkarın veya makinenizin normal yıkamasında bir tur çalıştırın.
 • Aslında çamaşır makinesine de atabileceğiniz aspirinleri bu şekilde suda çözerek kullanmak çok daha kalıcı etki yaratır.

Gri ton sorununu çözmenin yanı sıra, bu basit numara çamaşırlarınızdaki lekelerin de ortadan kalkmasına da yardımcı olur.

Kan lekelerini çıkarmak için de aynı yönteme baş vurabilirsiniz. Ancak bunun için aspirini soğuk suda çözüp 2 saat süreyle kıyafetlerinizi bu suda bekletmeniz gerekir.

Kan lekelerinin sıcak su ile çıkması imkansızdır çünkü sıcak su kanın içindeki proteini toplar bu da lekelerden kurtulmanızı zorlaştırır.

Beyaz çamaşırların ilk günkü gibi kalması çok önemli. Ancak çamaşır suyu ve bazı leke çıkarıcı deterjanlar, beyazlardaki lekeleri çıkarırken kumaşa da zarar verir biliyorsunuz. Beyaz çamaşırların yıpranmasını önlemek için deterjanla birlikte aspirin tercih etmenizde fayda var.

Aspirin çamaşırların beyazlamasını ve lekerin çıkarılmasına yardımcı olur. Neden aspirin derseniz, aspirinin bu kadar şaşırtıcı sonuçlar vermesini sağlayan asitli yapısıdır. Gördüğünüz gibi, pahalı temizlik ürünleri satın almak yerine aspirin gibi ucuz ve kolay bir ürün ile zor lekelerden kurtulabilirsiniz!

Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen…

Görsel kaynaklar:

 • http://supertastyrecipes.com/2016/06/throw-an-aspirin-into-the-washing-machine-the-effect-is-perfect/
 • http://www.healthylifevision.com/throw-an-aspirin-into-the-washing-machine-the-effect-is-perfect/

İçerik Kaynakları :

 • http://www.healthylifevision.com/throw-an-aspirin-into-the-washing-machine-the-effect-is-perfect/
 • http://supertastyrecipes.com/2016/06/throw-an-aspirin-into-the-washing-machine-the-effect-is-perfect/
Content Protection by DMCA.com

HayatMutfakta

Yorumunu ekle

Content Protection by DMCA.com