Doğal Antibiyotik Bir Çok Hastalıklara ŞifaBu doğal antibiyotiği herkes yapmalı. İlaçların kötü yan etkilerini hemen hemen herkes biliyor. Doğal ilaçları hazırlamak varken macera aramayın! Bu doğal tarif bir çok hastalığa şifadır.

Üstelik hazırlaması, yapması da çok kolay. İçeriği tamamen evde bulunan malzemeler ile tam bir şifa kaynağı. Yaptıktan sonra uzun süre şurup gibi saklayadabiliyorsunuz.


Bildiğiniz üzere soğan tam antioksidan ve vitamin içeriği bakımından zengin olup, soğuk algınlığı ve üşütmeye karşı koruyucu. Bal ise  içindeki yüksek şeker oranı, bakteri hücrelerinin büzüşmesini sağlar ve vücut bunları yok eder.

Balın içindeki şeker bildiğimiz şekerden ziyade 15 farklı şeker vücut için tam bir enerji deposudur. Normal şekere göre ise bal direk kana karışır.


Limon ise C vitamini deposudur. Özellikle kabuğunda ne şifalar gizlidir. Hatta limonun kabuğu limondan bile değerlidir.

Maydanoz da başta idrar söktürücü özelliği olması, eklem ağrılarına iyi gelmesi, kemiklere yarar sağladığı kabul edilmiş bir sebzedir.


Zeytinyağı; kolestrolü düzenleyici, kalp sağlığını destekleyici, cilt ve saç bakımına yardımcı, kilo vermeye yardımcı, diyabet tedavisini destekleyici etki sağlamaktadır. Bunlara ek olarak, zeytinyağı, ağrı kesici olarak da etkilidir ve bağışıklık sisteminin güçlenmesinde rol oynar.


Gelelim doğal antibiyotiğimizin tarifine.  Doğal antibiyotik tarifi gerekli malzemeler:

  • 1 tutam maydanoz sapı
  • 2 adet limon kabuğu
  • 1 çay bardağı bal (250 gr)
  • 1 çay bardağı zeytin yağı (200 ml)


YAPILIŞI :  Maydanoz sapını çok küçük parçalara kesin ve limon kabuğu, bal ve zeytin yağı ile birlikte blender içine koyun.  Bulamaç karışımına gelene kadar malzemeleri iyice karıştırın. Karışımı buzdolabında saklayın.

Arzu ederseniz blenderdan geçirmek yerine, limon kabuğu küçük küçük doğrayıp da kullanabilirsiniz. Maydanoza karşı alerjiniz varsa, maydanozsuz da bu kürü yapabilirsiniz.


KULLANIMI :  Her sabah kalkınca bir çorba kaşığı tüketin. Karışımı bitirdikten sonra bakteriler yok olacak.

Not:Balı güvenilir bir arıcıdan satın alın.Limonun kabuğunu karbonatlı suda iyice yıkayın. Ayrıca, maydanozu sapını kullanmadan önce iyice yıkayın.


FAYDALARI : 

Kadınların vajinal akıntılarında, sistit, idrar yolu enfeksiyonu, sırt ağrısı, idrarda kan görme, böbrek taşı düşürme gibi sorunları çözmekte faydalı

Dışarıdan gelen mikrop ve virüslere karşı etkilidir.
Hiç bir yan etkisi de yoktur.
Limonu hayatımızdan çıkartmayın.Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen…Görsel kaynaklar:

  • http://www.salamaneh.com/resource/gallery/55cb27a41c969.jpg
  • http://www.ghanafilla.net/wp-content/uploads/2015/02/Sweet-Red-onions-1.jpg

İçerik Kaynakları :

  • http://www.stylecraze.com/articles/best-benefits-of-onion-juice/#gref
  • http://ye-mek.net/kisa-bilgi/oksuruge-iyi-gelen-karisim-kuru-soganli-zencefili-oksuruk-surubu
  • https://www.organicfacts.net/health-benefits/herbs-and-spices/onion.html
Content Protection by DMCA.com

HayatMutfakta

Yorumunu ekle

Content Protection by DMCA.com