Evinizden Elma Sirkesi Eksik Olmasın!Gerçek bir mucize ve kullanım alanları ile gerçekten şaşırtan elma sirkesi…

Sadece yemeklere yönelik değil temizlik amacıyla da tercih edilen bir üründür. Doğal ve organik elmalar kullanarak yapılan bu sirke tamamen saf özelliğini alacaktır.

Topuk Dikeni Tedavisi Nasıl Yapılır?


Elma sirkesi topuk dikeni ağrısını dindirmek için harika bir çözümdür. Topuk bölgesinde aşırı kireçlenmeye engel olur, ağrıda rahatlama sağlar ve iltihabı azaltır.

Ayak şeklinde havluyu kesip elma sirkesi içinde daldırın. Sonra ayakkabı içine yerleştiriniz. Gün boyunca havluyu nemli olmasını sağlayın. En azından bir hafta boyunca uygulayın. Faydalı olacaktır.


Diğer bir seçenek ise küçük bir küvetin içine ılık su, ısıtılmış elma sirkesini koyup, 5-10 dakika ayaklarınızı bu karışım içerisinde tutunuz. Bu uygulamayı 1-2 hafta boyunca günde iki kez uygulayın.


Elma Sirkesinin Diğer Faydaları Nelerdir?


Mutfak bezlerinizi sirke ile dezenfekte edebilirsiniz. Çünkü sirke zararlı mikroorganizmaları öldürür. 
Ayrıca çamaşırlarda yumuşatıcı olarak da kullanabilirsiniz. 
Çamaşır makinesinin yumuşatıcı gözüne bir miktar koymanız kafi. Bulaşıklar için de parlatıcı gözüne koyup, hem deterjanların zararlı kalıntılarını temizlersiniz hem de daha parlak bulaşıklar elde edersiniz.

Sirkenin en güzel yanı ise deterjan artıklarını tamamen silip atması. Çamaşırlarınız için bu geçerli. Bulaşıklarınız için de bu geçerli ama bunların yanında evinizde halı temizliğinden tutun, mobilya parlatmaya kadar pek çok alanda da kullanmanız mümkün.
Ayrıca sivilce problemlerine karşı elma sirkesi ve soda karışımının çok faydalı olduğu bilinmektedir. Sirke ve soda karışımı ile yüzünüz temizlediğiniz de bir süre sonra sivilcelerden kurtulduğunuzu göreceksiniz.   Yüzümüzün Ph’ını dengeler.


Elma sirkesi güneş yanığı,yaşı ilerlemiş kişilerde oluşan deri bozukluklarını giderir. Akne,siğil,selülit ve sivilce problemlerini ortadan kaldırır.

Ve yine en önemlilerinden birisi. Banyo sonrasında durulama suyunun içine bir miktar elma sirkesi koyun ve saçınızı, vücudunuzu bu suyla durulayın. 


Bu sayede şampuan veya sabun artıkları nötralize olacak ve mantar oluşumu ihtimalinin önüne geçecektir. Aynı zamanda da saç dökülmesini önleyecektir.


Elma Sirkesi Zayıflatır mı?

Eğer iyi bir diyet programı uyguluyorsak bize yardımcı materyal olarak kullanılabilir.
Yemekten önce ve yemek sırasında tüketilirse kendimizi tok hissederiz. Kan şekerimizi düzenler ve tatlılara olan zaafımız azalır.Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen…


Görsel kaynaklar:

  • https://cdn.authoritynutrition.com/wp-content/uploads/2014/06/apples-and-vinegar.jpg
  • http://healthawarenessforall.com/wp-content/uploads/2016/01/161e45d0fd5ad62f_shutterstock_213904525.xxxlarge_2x.jpg
  • http://www.aryzauq.tv/wp-content/uploads/2016/10/apple-cider-vinegar-e1465575986739.jpg

İçerik Kaynakları :

  • http://healthawarenessforall.com/12-reasons-why-apple-cider-vinegar-will-revolutionize-your-health/
  • https://authoritynutrition.com/6-proven-health-benefits-of-apple-cider-vinegar/
  • http://www.newhealthguide.org/dangers-of-drinking-apple-cider-vinegar.html
Content Protection by DMCA.com

HayatMutfakta

Yorumunu ekle

Content Protection by DMCA.com