Aromalı Yağ Yakıcı, Göbek Eriten Doğal Su Nasıl Yapılır?Detoks suyu son zamanlarda oldukça popüler olan aromalı sulardır. Kişiler zayıflamak amacıyla, toksin atmak amacıyla, suya aroma katması amacıyla bu suları tercih ediyorlar.

 Ayrıca iltihap önleyici, sindirim düzenleyici veya ağrı kesici özellikleri olan detox suyu hazırlamak da mümkün.  Sonuçları da bir o kadar çabuk ve kalıcı alıyorlar. Siz eğer suyu hala böyle içmeye başlamadıysanız, mutlaka tecrübe etmelisiniz.


Sağlığımız için her gün 6-8 bardak su tüketmeliyiz. Suyun görevi vücudumuzda bulunan organların düzenli ve sağlıklı işlev görmesini sağlar.

Organları düzeltmekle kalmayıp, dış görünüşümüzü yani cildimiz için bile çok faydalıdır.
Su içmeyi pek fazla tercih etmiyorsanız, suyu biraz tatlandırabiliriz. Her gün içtiğiniz suyun içerisine sevdiğiniz meyva veya sebzelerden ekleyebilir ve çok faydasını görebilirsiniz.

Detox Suyu Bize Ne Katar? Faydaları Nelerdir?Özellikle greyfurt, limon, salatalık, elma, tarçın gibi besinlerle hazırlanan bu su zayıflamada oldukça önemli rol oynar. Çünkü metebolizmayı hızlandırıp,yağ yakımını hızlandırır.

Eğer ki vücudumuzdaki toksinleri atmak istiyorsanız yine limon, nane veya salatalık içeren sular tüketmeliyiz. Ayrıca idrar söktürücü özelliği sayesinde vücutta tüketmiş olduğumuz suyu depolar.
Özellikle yaz aylarında, suyunuza çilek ve kivi atabilirsiniz. Çilek cildi güzelleştirme görevi görmektedir.


Zencefil ve limonu eğer ki suyunuza eklerseniz doğal bir ağrı kesici olarak tüketebilirsiniz.

Peki, En Etkili Detoks Suyu Nasıl Yapılır?

Detox suyunu evinizde hazırlayabilirsiniz. Hem de çok basit! Detox suyunu tükettiğinizde artık alışkanlık haline gelecek ve ne kadar çok işe yaradığını farkedeceksiniz.


Eğer ki yapmak istiyorsanız; cam bir su şişesine dilediğiniz malzemelerden birkaç dilim ekleyip 2-3 saat bekletmek.


İçerisine eklediğiniz meyve,sebze veya baharat bir süre suda etkileşim haline geçtikten sonra suyunuzu yavaş yavaş tüketebilirsiniz.

Eğer ki gün içinde suyu tüketmiş olup, yenisini istiyorsanız; tüketmiş olduğumuz sudan geriye kalan meyvelerin üstüne su ilave edip içebilirsiniz. Bu sadece gün içindir. Ertesi gün farklı malzemeler ile suyu hazırlamalısınız.

Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen…

Görsel kaynaklar :
  1. http://cdn.myhealthtips.in/wp-content/uploads/2013/05/Health-Benefits-of-Cucumber-620×400.jpg
  2. http://www.healthywomen.org/sites/default/files/green-tea-weight-loss.jpg
  3. http://s3.amazonaws.com/etntmedia/media/images/ext/266162442/greek-yogurt-bowl.jpg
  4. http://www.beextrahealthy.com/wp-content/uploads/2014/11/p196df0sok1hip3l118f1btg1jh94-600×401.jpg
İçerik Kaynakları :
Content Protection by DMCA.com

HayatMutfakta

Yorumunu ekle

Content Protection by DMCA.com