Boş mideye su içtiğinizde göreceğiniz 8 muhteşem değişim


Vücudumuzun %70’i sudur. Vücudun düzenli halde işlev görmesi için su tüketmek çok önemlidir.  Eğer su tüketmezsek ve vücudumuzun bizden istediği su miktarını karşılayamazsak bu bize kısa ve uzun vadede sağlık sorunları çıkarabilir.


Uzun süre susuz kalırsanız: kuruma,migren,yüksek tansiyon,hemoroid,romatoid artrit,obezite,meme kanseri,verem,böbrek taşı gibi sorunlar oluşturur.

Sabah kalkar kalkmaz su tüketebilirsiniz.


Su ile tedavi:

Vücut bozukluklarına, menstürel bozukluklara ve göz rahatsızlıklarına iyi gelmektedir.
Sabah kalktığınızda ilk yapacağınız iş diş fırçalamak değil, su içmek olsun.  Boş mideye 2 su bardağı su için.İçtikten sonra 45 dakika hiçbir şey yemeyin. Yemekten en az 30 dakika süre zarfında su için ama kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeğini takip eden 2 saat içerisinde su tüketmeyin.

Eğer kalktığınızda boş mide ile su içemiyorsanız, zorlamayın ve midenizin kabul ettiği kadar su için. Zamanla bu miktarı toplam 4 bardak olacak şekilde arttırın.Ne zaman faydasını görürüm?

  • Diyabet(şeker hastalığı) ve kan basıncı(tansiyon) hastalıklarında: 30 gün sonra
  • Gastrit ve kabızlık hastalıklarında: 10 gün sonra
  • Tüberküloz(verem) hastaları: 90 gün sonra


Boş Mideye Su İçmenin Yararları

1- Vücuttaki mikropları, toksinleri yok eder: Su içtiğinizde bağırsaklarınız işleve geçer. Böylelikle gece uyurken vücudunuz kendini tamir ederek toksinleri uzaklaştırır. Bol su içtiğiniz taktirde kas hücrelerini ve yeni kas hücrelerinin oluşumundada önemli rol oynar.


2- Metobolizmayı arttırır: Aç karnına su tükettiğinizde metobolizmanız %24 oranında hızlanır. Diyettekiler metobolizmanın hızlanması sayesinde kolayca kilo verebilir. Ayrıca aç karnına su tükettiğinizde kolonu temizleyip besinlerin daha hızlı emilmesini sağlar.


3- Zayıflamada yardımcı olur: Sabah boş mideye su içtiğinizde tokluk hissi yaratır ve metobolizmayı hızlandırıp kilo vermenizi hızlandırırsınız.


4- Mide yanması ve hazımsızlığı hafifletir: Midedeki fazla asit hazımsızlığa yol açar.Bulunan asit yemek borunuza kadar çıkıp mide yanmasına sebep olur. Boş mideye su içerek bunu engelleyebilirsiniz.


5- Cilde ve ciltteki parlaklığı arttırır: Vücut susuz kaldığında cild erken kırışır ve gözenekler açılır.Boş mideye yarım litre su içildiğinde kan dolaşımı hızlanır böylelikle cildi parlatır. Gün boyunca tekrarlarsanız vücudunuzdaki toksinleri atar böylece parlaklık gösterir.


6- Saçlarınıza iyi gelir: Çok su içtiğinizde saçınız içten dışa beslenir.Saç tellerinin çoğu sudan oluşmaktadır. Bu yüzden boş mideye su içtiğinizde çok daha sağlıklı ve aynı hayallerinizdeki gibi yumuşacık saçlara sahip olabilirsiniz.


7- Böbrek taşı ve mesane enfeksiyonlarını önler: Uyanır uyanmaz boş mideye su içildiğinde böbrek taşını ve mesane enfeksiyonu önlenmiş olur. Su içilimi taşın oluşmasını engelleyerek toksinleri uzaklaştırır.8- Bağışıklık sistemini güçlendirir: Boş mideye su içtiğinizde lenf sistemi temizlenir ve dengenlenmiş olur. Bu dengelenme sonucunda bağışıklık sisteminiz güçlenip sizi hastalıklardan korur.

Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen…
Görsel kaynaklar:

  • http://slism.com/images-slider/hot-water-diet/hot-water-diet-02s.jpg
  • http://media.indiatimes.in/media/photogallery/2015/Jan/1069928_1437682071.jpg

İçerik Kaynakları :

  • http://www.lifehack.org/articles/lifestyle/12-unexpected-benefits-drinking-hot-water.html
  • http://www.lifehack.org/412483/7-surprising-benefits-of-drinking-warm-water-in-the-morning
  • http://www.stylecraze.com/articles/benefits-of-hot-water-for-skin-hair-and-health/
Content Protection by DMCA.com

HayatMutfakta

Yorumunu ekle

Content Protection by DMCA.com