Boş Yere Antibiyotik Kullanımına Son! Bu Meyve Zaten Antibiyotik!
Antibiyotikler sizi kısa sürede ayağa kaldırıyor gibi gözükse de aslında ne kadar zararlı olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçek. Zaten öyle olmasa “kamu spotu” şeklinde tüm ulusal kanallarda “antibiyotik istemeyin, doktorunuz yazmıyorsa asla talep etmeyin” şeklinde reklamları dönmezdi di mi?


Peki antibiyotik kullanmamak için yapılacak bir alternetif var mı diyorsunuz haliyle içinizden şuan. Var elbet. Bu meyve doğal ve sağlıklı bir antibiyotik! Vücudumuzun en önemli sistemi olan bağışıklık düzenini sağlar. Bu sayede hastalıklara karşı korunmuş oluruz.Turna yemişi bizim bağışıklık sistemimizi güçlendiren meyvelerin başında gelmektedir. Öyleki Fransa’da, 5 Kasım 2015 tarihinde gerçekleştirilen Uluslararası Polifenol ve sağlık Konferansı’nda Gündem maddelerinden biri de turna yemişi tüketiminin antibiyotik kullanımını azaltabileceğiydi.


Yapılan yeni araştırmalara göre Türkiye’de cranbery olarak da bulunan turna yemişi antibiyotik ile aynı görevde rol almaktadır.


Turna yemişinin vücudumuzdaki antibiyotik bağışıklığına ve oksidatif strese bire bir yardımcı olmaktadır.


Dünyada ki her iki kadından birinin yakalandığı ve en sık rastlanan idrar yolu enfeksiyonlarını azaltır. Oluşma riskini en aza indirir.


Boston sağlık sistemi bulaşıcı hastalıklar araştırmacılarını bu konuyu şöyle yorumladı:”Uzun bir zaman sürecinde turna yemişinin faydalarını inceledik. İnceleme sonucu idrar yolları enfeksiyonuna iyi geldiğine kanaat getirdik.”


Peki Turna Yemişi Nasıl Tüketilmelidir?

Turna yemişini iki şekilde kullanabiliriz.

  • Turna yemişinin “turna yemişi suyu” şeklinde tüketebiliriz. Tarifi hemen aşağıda.
  • Aktarlardan alabileceğimiz Turna yemişinin kuru halinide tüketebiliriz.Turna Yemişi Suyu Tarifi, Nasıl Yapılır?

Yarım kilo turna yemişi tencereye alındıktan sonra üzerine 2 su bardağı su ilave edilir ve kaynatılması için ocağa bırakılır.


Su kaynamaya başladıktan sonra turna yemişleri rengini suya verir. Bu yüzden su kırmızı olana kadar kaynatılır. Kaynatma aşaması bittikten sonra Turna yemişinin suyu süzülür ve hazır gelmiş olur.

Turna yemişi suyunu tüketirken şeker veya bal ilave edebiliriz.Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen…
Görsel kaynaklar:

  • https://elixirultineretii.files.wordpress.com/2014/12/10492422_278358312349661_4861456421308055125_n.jpg
  • https://draxe.com/wp-content/uploads/2014/12/Cranberry-Title-.jpg

İçerik Kaynakları :

  • https://www.medicalnewstoday.com/articles/269142.php
  • https://www.organicfacts.net/health-benefits/fruit/health-benefits-of-cranberry-juice.html
  • http://www.whfoods.com/genpage.php?tname=foodspice&dbid=145
  • http://foodfacts.mercola.com/cranberries.html
Content Protection by DMCA.com

HayatMutfakta

Yorumunu ekle

Content Protection by DMCA.com