Bu Yöntem İle Gripten 1 Günde Kurtulun!Topuk ve ayaklar vücudumuzun en yüksek emiliminin yapıldığı bölgelerdir. Bu karışım da içimizdeki tüm gribal enfeksiyonları etkisiz hale getirecektir.

Son günlerde hızla artış göstermeye başlayan gribal enfeksiyon, yani halk dilinde grip hastalığı hepimizin bildiği gibi C vitamini tüketmemize kapı açmaktadır. Limon da en büyük C Vitamini depolarından birisidir.


Bu yüzden bu hastalıktan kurtulmak için baş vuracağımız ana malzeme limon olacaktır. İçeriğindeki yoğun C vitamini sebebi ile, soğuk algınlığına iyi gelmesi özelliğinin de herkes tarafından bilindiği görülmektedir.

Peki, bu  gribal enfeksiyondan nasıl kurtulabiliriz?1 – Ayaklarınızı 10 dakika boyunca ovalayın:

Topuk ve ayakların en önemli özelliği olan maddeyi hemen emiyor olması yani emici özelliğinin en yüksek bölgelerden biri olmasıdır.

Bu yüzden topuğumuza bir şey sürdüğümüzde vücudumuza hızlıca yayılır. Yarım bir limon keserek masaj yapar gibi topuk ve ayak üzerine 10 dakika uygulamalıyız.

Böylelikle gripten hemen kurtulmuş olursunuz.


2 – Limon suyu, tuz, karabiber karışımı:

1 çorba kaşığı limon suyu (hazır limon suları asla olmaz, taze taze limondan kendiniz sıkmanız gerekir), tuzu ve karabiberi iyice birbirine yedirdikten sonra karıştırılır ardından içilir.Bu karışım vücuttaki gribal enfeksiyonların hepsini etkisiz hale getirecektir. Hastalanacağınızı hissettiğiniz anda, yutkunmakta az zorlandığınızda, boğazlarınız hafif ağrımaya başladığında ilk başvuracağınız yöntemlerden biri bu olmalıdır.


3-  Limon suyu ile gargara yapın:

2 çorba kaşığı limon suyu ve yarım çay bardağı su ile karıştırılır. Karıştırmış olduğunuz bu su ile gargara yaptığınızda boğazınızdaki mikroplar ve ağzınızdaki yaraları yok eder,ortadan kaldırır.
Bildiğiniz üzre limon, güçlü bir antioksidan görevi görmektedir. İçeriğinde bulunan asit sayesinde enfeksiyonlarla savaşmasının sayılması gerekmektedir.


Limon suyu ile yapılan gargara,  boğaz enfeksiyonlarına karşı iyi gelmesinin yanı sıra ağız sağlığı ve diftri sorununu çözmesi ile de bilinmektedir.

Bununla birlikte, limonun faydaları arasında, kanser, kalp krizi; ve kalp ve damar hastalıklarına karşı koruyucu etkisi göz ardı edilmemelidir.4 – Limon suyunu burnunuza uygulayın:

Eğer burnunuz tıkalıysa, nefes almakta zorlanıyorsanız burun deliklerinize girebilecek şekilde 2 pamuk ayarlıyoruz.

Ayarlamış olduğumuz 2 pamuğa limon suyunu dökerek burun deliklerimize uygulamalıyız. Bu işlemi uyguladıktan sonra burnunuz hemen açılır ve nefes borunuz temizlenir.


Not: Grip olmak istemiyorsanız önlem olarak günlük olarak nane ve limon çayını tüketmelisiniz. Düzenli olarak bu çayı içerseniz sizi harika bir şekilde zinde tutacaktır.Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen…
Görsel kaynaklar:

  • https://cdn.authoritynutrition.com/wp-content/uploads/2016/05/two-glasses-of-lemon-water.jpg
  • http://www.q8rashaqa.com/en/wp-content/uploads/2013/04/Benefits-of-drinking-lemon-water-1-s.jpg
  • http://a.abcnews.com/images/Lifestyle/GTY_lemon_water_sk_150414_16x9_992.jpg
  • http://www.well-beingsecrets.com/wp-content/uploads/lemon-water-bottles-benefits.jpg
  • http://danettemay.com/wp-content/uploads/2016/05/benefits-of-drinking-lemon-water.jpg
  • http://ifoodreal.com/wp-content/uploads/2014/12/main-how-to-make-lemon-water.jpg

İçerik Kaynakları :

  • https://www.homesogood.com/6-effective-home-remedies-for-cracked-heels/
  • http://srewang.com/discover-why-you-should-put-lemon-peel-on-your-feet-before-going-to-sleep/
  • http://usefulbeautytips.net/happens-put-lemon-heels/
Content Protection by DMCA.com

HayatMutfakta

Yorumunu ekle

Content Protection by DMCA.com