Çamaşır makinesine karabiber dökerseniz…Çok beğendiğiniz siyah gömleğiniz ya da koyu renkte olan kot pantolonlarınız ilk yıkamada soluyorsa ne kadar can sıkıcı olduğunu hepiniz bilirsiniz. Ya da yeni bir tişört alırsınız ama o da kısa bir süre sonra renginin kaybedebilir. Hatta çoğu zaman çok büyük paralar verip, kaliteli olduğuna inandığınız giysileriniz bile bir kaç yıkamadan sonra tanınmaz hale geliverir.


Marketlerde kıyafetin rengini soldurmayacak ürünler var. Bunu hepimiz biliyoruz. Hepsi kimyasal ürünler! Ancak bu yöntemleri kullandığınızda giysileriniz daha fazla solabilir ya da renginde istemediğiniz değişiklikler oluşabiliyor. Bu durumu yaşamamak için kıyafetlerinize birazdan vereceğimiz yöntemi deneyebilirsiniz.Bu yöntem evinizdeki sihirli bir yiyecekle de giyecekleriniziz renklerinin solmamasını sağlayacak. Deneyin, göreceksiniz ki işe yarayacak.

Tek ihtiyacınız olan karabiber.

Malzeme: Karabiber


Yapmanız gereken: Bir çay kaşığı karabiberi renkli kıyafetlerinizi yıkamadan hemen önce çamaşır makinesine atın. Çamaşır makinenizi en düşük derecede çalıştırın.

Bir çay kaşığı kadar karabiber ayrıştırıcı görevi görecektir. Bu da giyeceklerinizin rengini korumasına yardım eder ve kıyafetlerinizin solmasına engel olur, onların renginin canlanmasını sağlar.Karabiber kıyafetlerinizde adeta bir koruyucu madde oluşturur.  Ancak bu durumda dikkat etmeniz gereken en önemli nokta sıcaklığını mümkün olduğunda düşük olarak ayarlamaktır.


Bonus Tüyosu 1:

Daha beyaz kıyafetler mi istiyorsunuz? Bir çay bardağı beyaz sirkeyi çamaşır makinenizin yumuşatıcı kısmına dökün.Bonus Tüyosu 2:

Daha keskin renklerde kıyafetler mi istiyorsunuz? Makineniz durulama evresindeyken bir çay bardağı tuz atın.
Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen…
Görsel kaynaklar:

  • http://files.heftycdn.com/wp-content/uploads/2017/06/39dc98b4bab1acdf64f9e35e7bbfc730.jpeg

İçerik Kaynakları :

  • http://www.cleverly.me/black-pepper/
Content Protection by DMCA.com

HayatMutfakta

Yorumunu ekle

Content Protection by DMCA.com