Çiğ Patates İle Yapabileceğiniz Ev Yapımı Güzellik MucizeleriSakın dilimlenmiş çiğ patates deyip geçmeyin! O hem en ekonomik hem de en etkili bir güzellik mucizesidir. Adeta biz hanımların imdadına yetişen sihirli bir değnektir.


Göz altı torbalarından, kırışıklıklara, yüzdeki lekelere, sivilcelere…. derken daha onlarca noktada harika sonuçlar veren mucizevi bir ilaçtır… İşte en büyük sorunlarımıza direk uygulayabileceğiniz en pratik çözümleri ile çiğ patates mucizesi…


Kırışıklıklar ve göz altı morluklarını gidermek amaçlı kullanım :  Bir1 patatesi dilimleyip gözlerinizin üstüne düzenli şekilde uygulayın. Uyguladığınız taktirde hem kırışıklıklar hem de morluklar ortadan kalkacaktır. Böylelikle genç bir görünüme bürünmenizi sağlar.


Özellikle yaz aylarında karşı karşıya kaldığımız örümcek ısırmaları ve kaşıntıları gidermek için de çiğ patatesi ortadan ikiye bölüp problem yaşadığınız bölgeye koyun. Düzenli şekilde uyguladığınız taktirde alerjiyi ve kaşıntıyı ortadan kaldıracaktır.Saç Toniği : Patatesi soyduktan sonra kabukları bir tencereye alıp haşlayın. Haşlama sonucunda çıkan suyu saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

Patates kabuklarının oluşturmuş olduğu bu formül saçlarınızın doğal bir görünüme sahip olmasını sağlar ve saçlarınızın renk tonunu koyulaştırır.


Güneş yanıklarında tedavi amaçlı kullanım : Genelde yaz aylarında önce deniz sefası sonra yanık cefası çekilir. Güneş yanıkları sonucunda dilimlenmiş halde olan patatesi yanık olan bölgeye koyulur ve 10 dakika bekletilir. Bu patates dilimleri hem güneş yanığını hem de oluşturmuş olduğu ağrıları,acıları ortadan kaldırır.


Cildin temizliğinde kullanım : Patatesi bu sefer dilimlemek yerine rendeden geçirin. Rendelenmiş patatesi yüzünüze 10 dakika boyunca masaj yaparmış gibi uygulayın.Uygulama sonucu cildiniz ölü hücrelerden ve yağlardan arınır.


Akne ve sivilceleri ortadan kaldırın : Çiğ patatesin içerisinde C vitamini,potasyum,bakır ve kükürt bol miktarda bulunmaktadır. Bulunan bu maddeler toksinlerin ve aknelerin oluşmasını, sivilcelerin çıkmasını engeller ve cildi temizler. Bu uygulamayı gece yaptığınızda daha çok faydasını göreceksiniz ve pişman olmayacaksınız.Malzemeler: 1-2 santim kalınlığında 1 dilim patates.
Yapılış: Patates rendelenir ve masaj şeklinde yüze uygulanır. Masaj sonucunda yüz yıkanmaz ve gece boyunca emilimini sağlamalıyız.


Not: Bu uygulamaları gerçekleştirirken makyajınızı çıkarmalısınız. Ardından çiğ patates dilimi ile dairesel masajlar yaparak yüzünüze yedirin. Tüm gece emiliminin gerçekleşmesi içi bırakılır.


Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen…
Görsel kaynaklar:

  • https://i.ytimg.com/vi/t7CFzTc77z0/maxresdefault.jpg

İçerik Kaynakları :

  • http://www.stylecraze.com/articles/5-potato-face-pack-tutorials-with-pictures-and-detailed-steps/
  • http://www.stylecraze.com/articles/benefits-of-potato-for-skin-hair-and-health/#gref
Content Protection by DMCA.com

HayatMutfakta

Yorumunu ekle

Content Protection by DMCA.com