Duş ve Fayans Temizliği Nasıl Yapılır?


Eğlenceli bir iş olarak görülmese de temizlik konusu mühim. Özellikle bazı yerlerin temizliği çok elzem bir o kadar da keyifsiz, kabul. Ama yapmaktan başka da çare yok. Aslında elinizdeki malzeme ile kolayca temizleyeceğinizi bilseniz, hiç bir temizlik can sıkıcı değil.Hal böyle olunca, özellikle en çok nefret edilen temizlik yerlerinden biri olan duş temizliği için güzel bir pratik yöntemler bulmak lazım. Malum, banyo evde en çabuk ve en çok kirlenen bölge olarak sayılabilir. Özellikle fayansların kirlenmesi, l avaboların leke tutması ve duştan sonra meydana gelen su basıncı, duşun düzgün temizlenmediğinde ortaya çıkan problemlerdendir.


Keyfinize göre pahalı temizlik malzemeleri satın alabilir veya bir temizlikçi tutabilirsiniz.
Ancak bunları düşünmek yerine gelin daha yakın olan ucuz ve en önemlisi de hızlı olan bu yöntemleri deneyelim.En iç rahatlatıcı özelliği de, sadece iki malzemeye ve birkaç eşyaya ihtiyacınız olmasıdır;

Malzemeler : 


  • 250 ml sıvı deterjan
  • 250 ml sıcak beyaz sirke
  • 1 huni
  • 1 sprey şişesi


Nasıl yapılır?


Sirke bir tencereye alınır ve ocağın üzerinde ısıtılır. Sirke sıcak olmalıdır,fakat kendinizi yakacak kadar abartmanıza gerek yok. Parmağınızı içine soktuğunuzda rahatsızlık duymuyorsanız sıcaklık kıvamı tutmuş demektir.Püskürtme şişesine deterjan ve sirke doldururken huniyi kullanmanızı öneriyoruz. Doldurma işlemi bittikten sonra şişeyi çok hızlı bir şekilde çalkalamanıza gerek yok. Çalkalamak yerine yuvarlayarak karışmasını sağlayın.


Formül tamamen bittikten sonra temizlemek istediğiniz bölgeye küçük bir miktar püskürtülür ve hafifçe süngerle üstünden geçilir.Kirli bölgeyi soğuk su ile yıkamadan önce 30 dakika kadar beklemelisiniz. Yıkama işlemi bittikten sonra lekelerin ne kadar güzel çıktığını sizde göreceksiniz.


Bu karışımı sadece banyoyu temizlemede değil daha farklı mekanlarda da kullanabilirsiniz. Bu formülü başta kullandığınızda sirkenin keskin kokusu sizi tereddütte bırakabilir. Fakat hiç endişelenmenize gerek yok; Kısa sürede sirkenin kokusu uçacaktır.Hızlı bir temizlik yapmanız gerekebilir. Bu yüzden sprey şişesini kolay ulaşabileceğiniz bir yere koyun. Bu formülün ne kadar etkili olduğunu gözlerinizle görmek için aşağıdaki videoyu da mutlaka izleyin.


İpucu: Kauçuk contalar ve silikon contalar sirkeye maruz kaldığında zarar görebilir.Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen…
Görsel kaynaklar:

  • https://www.youtube.com/watch?v=xK98VmCmZFY

İçerik Kaynakları :

  • https://www.youtube.com/watch?v=xK98VmCmZFY

Content Protection by DMCA.com

HayatMutfakta

Yorumunu ekle

Content Protection by DMCA.com