• Ana Sayfa
 • Bal
 • Ilık Su, Elma Sirkesi ve Bal Karışımı Mucizesi

Ilık Su, Elma Sirkesi ve Bal Karışımı Mucizesi


Hiç bu yöntemi denediniz mi?


Zayıflamada en sık kullanılan elma sirkesini ve balı ılık suyun içine karıştırıp hızlı bir şekilde kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Bu çok etkili bir karışımdır. 


Tüm dünyada sürekli baş vurulan, çok hızlı sonuç veren bir kilo verme kürüdür. Ama tabi bu karışım sadece kilo vermede etkili değildir. İçerindeki mucizevi maddeler sebebiyle daha bir çok rahatsızlığa devadır.


Zayıflamak için diyete girmiş olanlar elma sirkesini gönül rahatlığıyla tercih edebilir. Zaten bir çok diyet listesinde elma sirkesiyle karşılaşacaksınız.


En önemli etkisi ise içerisinde bulunan meyve asitleri yardımıyla metobolizmayı hızlandırır, böylelikle yağ yakımı hızlanır.Her şeyin doğal hali iyi olduğundan dolayı,bu kullanacağımız sirkede doğal olursa daha sağlıklı sonuçlar alırız. Çünkü hazır sirkeler kimyasal madde içermektedir.


Sirkenin önemli bir özelliği ise vücudumuzdaki dokuların yağlanmasını doğal bir şekilde engeller ve yağları yakar. Balın bu diyette olması sebebi iştahı kesmesi ve kan şekerini düzenlemesidir.

Kür İçin Gerekli Malzemeler : 

 • 1 Bardak ılık su
 • 2 tatlı kaşığı sirke
 • 1 tatlı kaşığı dolusu bal


Malzemelerin tamamı karıştırılır. Hazırlanan karışım sabah,öğle ve akşam öğünlerinden 25 dakika önce aç karnına yudum yudum içilir.Bu kürü 15-20 gün boyunca düzenli bir şekilde tüketirseniz göbek,bel çevresi basenlerde ki eritilmesi en zor olan yağların bile erimesini sağlar.


Bu hazırladığımız kürü uyguladıktan sonra 20-30 dakika yürüyüş yaparsanız, zayıflayadabilirsiniz.Çiçek balını karışıma eklerken 1 tatlı kaşığını geçmemeye dikkat etmelisiniz. Aksi taktirde kan şekeri yükselterek seviyeyi bozup kendinize zarar verirsiniz.

Zayıflamanın haricinde bu karışımın diğer faydaları nelerdir?


Kabızlığı kesin önler ve etkili bir sonuca varılır..

Gaz şişkinliğini gidermek için yemeklerden yarım saat önce tüketmeliyiz. Kilo vermede yardımcı olur.


Dişlerinizin beyazlaması için, diş fırçaladıktan sonra diş fırçasını sirkeye batırıp ve 1 dakika boyunca tekrar fırçalanır.


Sivilceleri gidermek için 1 çay bardağı elma sirkesine yarım çay bardağı su ilave ederek, sivilceli olan bölgelere güzelce yedirerek sürmeliyiz.


Varis problemi yaşayanlar, bu problemi gidermek için yumuşak havlu elma sirkesine batırılır varisli bölgeye sarılarak 45 dakika bacakları yüksek yere kaldırılarak bekletilir.


Yara bölgesine sürüldüğünde yaranın çabuk iyileşmesini sağlar.

Not: Mide rahatsızlığı yaşayanlara elma sirkesini tüketmesini önermiyoruz.Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen…


Görsel kaynaklar:

 • https://cdn.authoritynutrition.com/wp-content/uploads/2014/06/apples-and-vinegar.jpg
 • http://healthawarenessforall.com/wp-content/uploads/2016/01/161e45d0fd5ad62f_shutterstock_213904525.xxxlarge_2x.jpg
 • http://www.aryzauq.tv/wp-content/uploads/2016/10/apple-cider-vinegar-e1465575986739.jpg

İçerik Kaynakları :

 • http://healthawarenessforall.com/12-reasons-why-apple-cider-vinegar-will-revolutionize-your-health/
 • https://authoritynutrition.com/6-proven-health-benefits-of-apple-cider-vinegar/
 • http://www.newhealthguide.org/dangers-of-drinking-apple-cider-vinegar.html
Content Protection by DMCA.com

HayatMutfakta

Yorumunu ekle

Content Protection by DMCA.com