Konu Komşuyu Kıskandırmak İsteyenlerin Mutlaka Bilmesi Gereken 10 Pratik Bilgi:
Bu bilgiler sizin hayatınızı kolaylaştıracak, zaman tasarrufu yapmanızı sağlamasının yanında eskiden hep sorun olarak gördüğünüz bir çok problemi de çok kolaylıkla aşmanızı sağlayacak.Hepsi uygulamada basit, etkide çığır aşan yöntemler. Mutlaka aklınızın bir kenarında bulunsun derim… Hazırsanız, hadi başlıyoruz o zaman…


1)Parkeleri parlatmak ve çiziklerin görünümünün azaltılması için bir kova sıcak suya yarım bardak karbonat ekleyip silinir.

2)Koltuğa çay ve kahve dökülmesi vakalarında yarım limonla leke ovalanır. Yarım saat bekleyip ıslak,açık renkli bezle temizlenir.3)Poğaçadan 1 defa ıssıran, bir daha istemesini istiyorsanız;Poğaça hamuru yoğururken, 1 çay kaşığı şeker ilave edilir.

4)Böreği fırına vermeden önce böreğin üzeri streç filmle kaplayıp buzdolabında 1 saat dinlendirilir. Bunun yapılmasının sebebi böreğin sosunu çekmesi ve iç harcının oturmasıdır.


5) Kabarık bir omlet yapmak istiyorsanız,bir çorba kaşığı suyun içerisine bir çay kaşığı mısır unu karıştırın. Hazırladığınız karışımı yumurtaya ilave edin.Böylece kabarık bir omlet yapmış olacaksınız.

6)Çatalı, tabağa götürmeden önce pastanın dış görünüşünü kıskanmaları için, kek malzemeleri oda sıcaklığında bekletilmeli.7) Kurabileyelerin yanmaması ve sert olmaması için fırın önceden ısıtılır. Ve yine durun süre dışarıda durduğu için bayatlamış kurabiyeleri tekrar fırına verip, ilk günkü gevrekliklerine kavuşturabilirsiniz.

8) Pastalar daha lezzetli ve ıslak olsun istiyorsanız, malzeme karışımına 1 tatlı kaşığı mayonez eklenir.  Çırpma işlemine şekerlerin hepsi eriyinceye kadar devam edilmelidir. Şekerlerin iyice erimesi kekin daha güzel kabarmasını sağlayacaktır. Kabartma tozunu en son koymak kekin puf puf yumuşak olmasına yarayacaktır. Ayrıca sos dökülürken kekin ılık, sosun soğuk olması kekin sosu iyice çekmesi için önemlidir.9)Salondaki büyük tül perdenin sicim gibi süzülmesi için dikey olarak ütüleyin. Çamaşır makinesinde yıkamadan öncesinde tül ya da perdelerinizi deterjan içeren ılık bir suyun içerisinde gece boyunca bekletirseniz çok iyi sonuçlar alırsınız. Yine bu beklettiğiniz suya 2 adet de aspirin katarsanız çok daha iyi sonuçlar elde edersiniz.10)Çamaşır makinenizde yıkladığınız çamaşırların mis gibi kokması için, boş olarak bir kez içine bulaşık makinesi tableti (deterjanı) atarak çalıştırın. Böylelikle çamaşır makinenizin içindeki pislikler, kalıntılar yok olmuş olacaktır.

Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen…
Content Protection by DMCA.com

HayatMutfakta

Yorumunu ekle

Content Protection by DMCA.com