Beyazlayan saçları kimyasal maddelerle etkileşime geçirmeden yok edin!Belirli bir yaştan sonra yada bazı faktörlerin sebep olduğu saçlarda gri ve beyazların oluşmasıdır.
Bu problemin sebebi ise vücudunuzda pigmenti veren melanin seviyesinin azalmasından kaynaklanıyor.


Artık günümüzde gri saçlı olmak moda oldu,ancak bazı insanlar bu modadan memnun kalmayıp platin renkli saçlarından oldukça rahatsız.Fakat bilmiyorlarki kendi asıl saç tonunu doğal yollarla koruyabilirler.


Bu konumuzda sizleri kimyasala boyamadan saçınızın saf rengini koruyabileceğinize dair ipuçları verilecektir.


SAÇINIZIN RENGİNİ KİMYASAL DEĞDİRMEDEN KORUMAK

Bektaşi üzümü: Beştaşi üzümlerini maske yöntemiyle kullanmalısınız.Bektaşi üzümünü yumurta,bir yemek kaşığı okaliptus yağ ve limon suyu ile karıştırın. Maske yapılacak hale geldikten sonra kafa derinize sürüp 1 saat bekleyin ve yıkayın.Hindistan cevizi yağı ve Limon Suyu: Bu malzemeleri karıştırarak yapacağınız formül içerisindeki vitaminlerden dolayı saçlarınızı harika gösterecek ve saçlarınızı besliyecektir.Hindistan cevizi yağı ve Limon suyunu karıştırıp, saça uygulayın. Uygulama sonrasında 1 saat bekleyin ve normal şekilde saçlarınızı yıkayın.
Adaçayı ve Biberiye: Eşit miktarda olacak şekilde adaçayının yaprağını ve biberiyeyi bir bardak suya alın. Bu formülü sanki doğal bir boyaymış gibi saçınıza uygulayın.
Eğer karışıma ayriyetten biberiye yağı eklerseniz normalinden daha fazla faydasını göreceksiniz.


Soğan suyu: Soğanın suyunu çıkartıp direkt saç derisinize uygulayın. Bir saat bekledikten sonra bir miktar su ile temizleyin. Ayrıca gündelik kullanmış olduğunuz şampuanınızın içerisine biraz soğan parçacıkları eklerseniz çok faydasını göreceksiniz.Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen…


Görsel kaynaklar:
  • http://4.bp.blogspot.com/-cUcAn8kfsqg/VhEvieCX5iI/AAAAAAAABi0/vXb-jBHvjfg/w1200-h630-p-k-no-nu/aqe.png
İçerik Kaynakları :
  • http://tocando-almas-con-jesus.blogspot.com.tr/2015/10/solo-con-2-ingrediente-elimina-las.html
Content Protection by DMCA.com

HayatMutfakta

Yorumunu ekle

Content Protection by DMCA.com