BU SUYU İÇEN GENÇLEŞİYOR! YENİLENİYOR!


HİNDİSTAN CEVİZİ SUYUNUN FAYDALARI

Son dönemlerde hayatımıza iyice girmeye başlayan hindistan cevizi, suyundan, yağına iyileştirici ve şifalı özelliklere sahiptir. Özellikle anti-fungal, anti-mikrobiyal ve anti-viral özellikleri ile bir çok derdin devasıdır.Suyunu çıkartmak biraz zahmetli gibi gözükse de aslında özel bir burgu ya da civi ile delip, akıtabilmek mümkündür. Kapalı olarak muhafaza edildiğinden, içindeki mineraller, vitaminler kaybolmadan saklanır.


Cildi gençleştirici etkisi vardır. Öyle ki son dönemlerde bir çok cilt kremi, bakım seti içinde hep hindistan cevizi yer almaktadır.  Kimyasal kozmetik ürünlerini kullanmaktansa kendiniz evde hindistan cevizi suyu ile bakım yapabilir, doğal yöntemlerle cildinizi güzelleştirebilirsiniz.


Aynı zamanda gençlik iksiri olarak da bilinir. Hem cildi yeniler, parlatır hem de enerji verir.  Ayrıca yaşlanmayı geciktirici özelliktedir. Ayrıca ciltteki istenmeyen yağın atılmasına yardımcı olur. Ve iyi bir güzelleştirici doğal madde olmasının yanı sıra deri hücrelerinin yenilenmesini teşvik eder.


Hindistan cevizi suyunun cildi gençleştirici, yüz beyazlatıcı, koltuk altı ve genital bölge kararmalarını önleyici faydaları vardır.


Hindistan cevizi suyu ile saçınızı durularsanız kepek problemi azaltır. Ayrıca Akne, rosacea, yara izleri, çatlaklar ve döküntüleri tedavi etmek için de faydalıdır.

Yine aynı şekilde yüzünüzde güneş lekeleri varsa; banyodan sonra her gece yatmadan önce Hindistan cevizi suyu ile lekelerin olduğu bölgeleri  ovarsanız yavaş yavaş kaybolacağını göreceksiniz.Tok tutucu etkisi olduğundan kilo vermede çok faydalıdır. Metabolizmayı da hızlandırdığı için yağ yakımını arttırır. Yüksek potasyum oranına sahip olduğu için etkili bir elektrolit düzenleyicisidir ve toksinleri vücuttan doğal bir şekilde atılmasına yardımcı olur.Kemik, tırnak ve dişlerdeki minerallerin artmasını destekler. Bu nedenle, özellikle büyüme çağındaki çocuklara, emziren annelere ve hamilelere şiddetle tavsiye edilir. Hamilelere iyi gelen çok sayıda faydası vardır.


Vücut sıvılarının seviyelerinin kontrolüne destek olur. Kan basıncını dengede tutmaya katkıda bulunur. Hindistan cevizi suyu iyi kan ve lenf dolaşımını destekler.


Kolit, mide ülseri ve kabızlıktan rahatsızlığı çekenlere yardımcı olur. Sindirim sisteminin iyi çalışmasını da sağlar. Çünkü lif açısından oldukça zengindir. Parazitlere karşı savaşta yardımcıdır.


Ağrı kesici özelliği vardır. Özellikle baş ağrıları için tam bir şifadır. Bunu da vücudun hidrat düzeyini koruyup, zihinsel konsantrasyon seviyesini attırarak yapar. Bu da baş ağrısını önler.Bakır, çinko, demir, folik asit, fosfor ve potasyum gibi bir çok mineral içerir. Özellikle Gözlerin, işlevlerini yerine getirmek için ihtiyaç duyduğu A vitaminini bakımından zengindir. Diş eti çekilmesi ve idrar yolları enfeksiyonuna sebep olan bakterilerin vücuttan atılmasını sağlar.


Soğuk algınlığına içerdiği sitokin sayesinde iyi gelir. Sitokin büyük bir antioksidan kaynağıdır. Soğuk algınlığı, tifüs ve bulaşıcı bir takım hastalıklara karşı şifalıdır. Kışın soğuk günlerinde bile şifa deposu olan hindistan cevizi suyunu mutlaka hayatınıza ekleyin.Pankreas ve enzim sisteminin stresini azaltmaya yardımcı olur. Ayrıca safra kesesi hastalığı olanlar için çok faydalıdır. Hatta cildin yumuşaklığını ve pürüzsüzlüğünü korumak için birebirdir.


Tuz ve albümin içerdiğinden dolayı kolera hastaları için mükemmel bir içecektir.


Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen…


Görsel kaynaklar:

  • http://www.well-beingsecrets.com/wp-content/uploads/coconut-water-splash-nutrition.jpg
  • http://ste.india.com/sites/default/files/2016/08/12/518843-coco.jpg

İçerik Kaynakları :

  • http://www.lifehack.org/articles/lifestyle/8-benefits-coconut-water-you-didnt-know-about.html
  • http://www.lifehack.org/articles/lifestyle/8-benefits-coconut-water-you-didnt-know-about.html
  • http://www.well-beingsecrets.com/wp-content/uploads/coconut-water-splash-nutrition.jpg

Content Protection by DMCA.com

HayatMutfakta

Yorumunu ekle

Content Protection by DMCA.com