• Ana Sayfa
  • Hayat Mutfakta
  • Soğuk Algınlığınız Olmasa Bile Vicks Krem İle Yapabileceğiniz Şaşırtıcı Şeyler!

Soğuk Algınlığınız Olmasa Bile Vicks Krem İle Yapabileceğiniz Şaşırtıcı Şeyler!


Viks kremi bir çok kişinin ilaç çantasında bulunur. Öksürme ve tıkanmayı gidermek için göğüs, sırt ve boğaza sürülen topikal bir kremdir.


VİKS’İN MUHTEMELEN HİÇ BİLMEDİĞİNİZ DEĞİŞİK KULLANIM ALANLARI
Her evde bulunan viks’in 
muhtemelen hiç bilmediğiniz çok çeşitli kullanım alanları mevcut…
Okuduğunuzda ve dahası uyguladığınızda 
çok şaşıracağınız işte o sıra dışı kullanım alanları…Hemen her evde bulunan viks, oldukça uzun süredir herkes tarafından kullanılan bir merhemdir. Bu denli çok kullanılmasının belki de en önemli nedeni etkisini oldukça hızlı gösteren bir özelliğe sahip olmasıdır. İçerisinde mentol ve kafur bulunmaktadır.

Özellikle viks sürüldüğü bölge üzerinde bulunan kılcal damarların oldukça hızlı bir şekilde genişlemesini ve buna bağlı olarak da bu bölgedeki ağrının azalmasını ve toksinlerin atılmasını sağlar.

Peki Viks Nerelerde Kullanılır?

-Uzun süredir kuru öksürük sorunu ile uğraşıyorsanız bunun geçmesini sağlamak için sadece gece yatmadan önce ayaklarınızın altına viks sürebilirsiniz. Bu şekilde öksürüğün hemen geçmesini sağlayabilirsiniz.-Spor yaptıktan sonra veya herhangi bir nedenden dolayı oluşan kas ağrılarına viks oldukça faydalı olabilmektedir. Sadece ağrıyan bölgenize az miktar sürmeniz bile ağrının hemen geçmesini sağlayacaktır.

-Tırnak mantarı gibi bir sorun ile karşı karşıya iseniz özellikle ayak tırnaklarınız için viks tercih edebilirsiniz.Ayak mantarının geçmesi için günlük düzenli olarak yaklaşık 2 hafta boyunca viks sürdüğünüzde 2 hafta sonunda ayak mantarının yok olduğunu görebilirsiniz.

-Kene ısırmalarında kenenin kendiliğinden düşmesi için ısırılan bölgeye az bir miktar viks sürerek kokusundan dolayı kenenin kendiliğinden düşmesini sağlayabilirsiniz.

-Yazın özellikle sivrisinek ısırmalarını çok yaşıyorsanız gece yatmadan viks sürüp yatarsanız kokusundan dolayı sivrisinekler sizi ısırmayacaktır.

-Hırıltılı öksürüğün geçmesi için boğazınıza viks sürdükten sonra gazete kağıdı ile  o bölgeyi kapalı tutarak bir gece bekletirseniz hırıltılı öksürüğünüz sabah geçmiş olacaktır.
-Ayak topuklarınızı tekrar eskisi gibi yumuşacık yapmak ve çatlakları gidermek için de viks kullabilirsiniz.Bu önemli bilgileri daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen…


Görsel Kaynaklar :  • http://buzzduzz.net/wp-content/uploads/2016/11/image-40809.jpg
  • http://www.healthylifetricks.com/wp-content/uploads/2016/04/vicksfat.jpg
  • http://www.healthandbeautypower.com/wp-content/uploads/2016/03/20-Vicks-Vapor-Rub-Uses-You-Didn%E2%80%99t-Know-Before-featured.jpg
  • http://techblog.technologyvista.netdna-cdn.com/wp-content/uploads/2016/03/vicks.jpg


İçerik Kaynakları :

  • http://www.healthylifetricks.com/how-to-use-vicks-vaporub-to-get-rid-of-belly-fat-and-get-firm-and-smooth-skin/
  • https://za.pinterest.com/explore/vicks-vaporub/
  • https://www.quora.com/Why-Vicks-action-500-tablet-is-banned
Content Protection by DMCA.com

HayatMutfakta

Yorumunu ekle

Content Protection by DMCA.com