Aklınızın bir köşesinde bulunsun. Kavrulmuş sarımsak mucizesi
DOĞAL ANTİBİYOTİK YA DA ÖLÜMSÜZLÜĞÜN SIRRI OLARAK ANILAN SARIMSAK

İçindeki birçok faydalı vitamin, mineral ve daha nice nefis madde sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirmesinden tutun da hastalıkları hızla iyileştirmesine, saç sağlığını desteklemesinden diyetlerin en olmazsa olmaz isimleri arasında bulunmasına, sarımsağın faydaları saymakla bitmiyor.1 SAAT SONRA : MİDENİZ SARIMSAKLARI SİNDİRMEYE BAŞLIYOR

Kavrulmuş sarımsakları yediğinizde 1 saat içinde vücudunuz önce sindirime odaklanır elbette ve yediğiniz 6 diş sarımsağı mideniz bir güzel sindirmeye başlar.Bu da sarımsakların, vücut için besleyici bir hale gelmesi demektir.

Vücudunuz, sarımsağın salgıladığı antioksidanları algılamaya ve serbest radikallerle mücadeleye başlıyor. 6 diş kavrulmuş sarımsak yerseniz, 2 ila 4 saat içinde vücudunuz sarımsağın içindeki faydalı maddelerden istifade etmeye başlar.


Özellikle, sarımsağın antioksidan özelliği kendini hızlı bir şekilde belli eder ve bu sayede vücudunuz, birçok hastalığın oluşmasına neden olan serbest radikallerle savaşmaya başlar.
Üstelik sarımsak öyle güçlü bir antioksidandır ki yenmesinin üzerinden henüz 2 ile 4 saat geçmişken kanserli hücrelere bile meydan okumaktan çekinmez, mücadelesine hızla başlar.

YAĞ YAKIMINA BAŞLIYOR

4 ile 6 saat arası: Sarımsağın faydalarını algılayan vücut, dengelenmesi gereken seviyeleri düzenlemeye ve yağ yakımına başlıyor. İlk 4 saat içinde iyice sindirilen ve antioksidan etkisini devreye sokan sarımsak, vücuttaki 4-6 saat arasındaki sürede de boş durmuyor ve deyim yerindeyse alıyor sazı eline.


Vücut, sarımsağın faydalı yanlarını iyice algılıyor. Bu sayede tansiyon ve kolesterol gibi vücutta dengede olması gereken tüm seviyeler düzenlenmeye, vücuttaki fazla su dışarı atılmaya başlıyor.

Bu ilk 6 saat içinde depolanan vücut yağının yakılmaya başlaması da sarımsağın en sevdiğimiz özelliklerinden oluyor.6 ile 7 saat arası: Sarımsağın antibakteriyel özelliği gün yüzüne çıkıyor ve vücuttaki bakterilerle savaşmaya başlıyor

YORGUNLUK HİSSİNİ YOK OLMASINI SAĞLIYOR

7 ila 24 saat arası: Sarımsağın vücutta gösterdiği ilk ve hızlı etkiler tamamlandıktan sonra, yani 10. saatin ardından sarımsak daha büyük etkileriyle boy gösteriyor.


Şöyle ki: Damarlar temizleniyor ve vücut, kalp ve damar rahatsızlıklarına karşı daha korunaklı hale geliyor.Kan basıncı ve buna bağlı olarak da tansiyon dengeleniyor. Vücudun kolesterol dengesi düzenleniyor.Vücuda giren ağır metaller vücuttan uzaklaştırılıyor. Yorgunluk hissinin yok olmasını sağlıyor.

Vücudun savunma mekanizmasını güçlendirerek bağışıklık sistemini daha dayanıklı hale getiriyor. Kemiklerin güçlenmesine destek oluyor. Sağlıklı hücrelerin ömrünü uzatıyor.


BİR KABIN İÇİNE ALIN VE FIRINA VERİN

Günde 6 diş kavrulmuş sarımsak yiyin, çünkü çok faydalı Bir bütün sarımsağı alın ve keskin bir bıçak yardımıyla baş kısmını güzelce kesin. Sonra yine bütün halinde bir kabın içine alın ve doğru fırına verin. Üzeri renk alıp içi yumuşamaya başlayıncaya kadar pişirin ve işte bu kadar.Sarımsağınız bütün halinde piştikten sonra soğumasını bekleyin ve ardından 6 diş sarımsağı ayırıp afiyetle yiyin.


Önemli bir not: 24 saat içinde vücudunuzda tüm bu etkilerin meydana gelmesini istiyorsanız gün boyunca yiyeceğiniz her şeye dikkat etmeniz gerektiğini unutmayın. Kavrulmuş sarımsakları yedikten sonra 24 saat boyunca bol bol su için, taze sebze ve meyveler tüketin.

Ana yemek olarak da yine hafif, mümkünse kolayca sindirilebilir, protein açısından zengin yemekler tercih edin. Rafine, yani işlenmiş şeker ve gıdalardan da uzak durun.

Özetle, Kavrulmuş Sarımsak Yemenin Vücudunuza Şu Faydaları Olacaktır;

 • Kolestrol seviyelerini düzenler. Damarların temizlenmesini sağlar ve kalp hastalıklarından korur. Kan basıncını düşürür ve düzeltir
 • Vücudun doğal savunmasını artırır ve bağışıklık sistemini güçlendirir
 • Vücudunuzdaki ağır metalleri atmaya yardımcı olur
 • Kemik kuvvetini artırmaya yardımcı olur. Atletik becerileri geliştirir
 • Sarımsak, yüksek besin içeriğinden dolayı yorgunluğun ortadan kaldırılmasına yardımcı olur
 • Hücrelerin uzun ömürlü olmasına yardım ederBu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen…


Görsel kaynaklar:
 • http://www.howsweeteats.com/wp-content/uploads/2010/03/IMG_3505.jpg
 • http://assets.epicurious.com/photos/5772e0a47823d8090d928cec/2:1/w_1260%2Ch_630/roasted-garlic.jpg
 • http://www.simplyrecipes.com/wp-content/uploads/2006/01/roasted-garlic-method-600-5-600×400.jpg
İçerik Kaynakları :
 • https://www.leaf.tv/articles/benefits-of-roasted-garlic/
 • http://www.livestrong.com/article/350760-roasted-garlic-health/
 • http://www.livestrong.com/article/340975-what-are-the-health-benefits-of-raw-garlic-vs-cooked-garlic/
 • http://healthyeating.sfgate.com/nutrition-roasted-garlic-7001.html
 • https://yemek.mynet.com/6-dis-pismis-sarimsak-yediginizde-vucudunuzda-bakin-neler-oluyor-1157964
Content Protection by DMCA.com

HayatMutfakta

Yorumunu ekle

Content Protection by DMCA.com