İnsan Bedenine Mucize Etkilerini Mutlaka Okuyun!…Sinirsel rahatsızlıkların tedavisinde, sesin güzelleşmesinde, boğaz iltihabı tedavisinde, öksürük, bronşit ve boğaz ağrısına karşı ilaç olarak…

– Mor Soğan suyu kalbi kuvvetlendirmektedir, Taşıdığı esterler kanın pıhtılaşmasını engeller. Kan yaüretimine faydalı olur. Kalp çarpıntısını önler. Kan basıncını (tansiyonu) düşürücü faydası bulunmaktadır.– Sogan suyunun bal ile karıştırılarak tüketilmesi, sinirsel rahatsızlıkların tedavisinde, sesin güzelleşmesinde, boğaz iltihabı tedavisinde, öksürük, bronşit ve boğaz ağrısına karşı ilaç olarak kullanılabilmektedir. Bunun için hazırlanan macundan günde 3 çorba kaşığı tüketilmelidir.– Safra kesesi salgısını fazlalaştırır ve bunun neticesinde taş oluşumunu engeller.

-Soğanın içerisinde bulunan yağın insulin gibi etki gösterdiği ve kan şekeri seviyesini düşürdüğü bilinmektedir.


– Aynı orandaki soğan suyu ve elma sirkesi karıştırılarak oluşan tonik günde 2 defa cilde sürüldüğünde koyu renkli bölgelere iyi geldiği söylenmektedir. Bu ikili ciltteki pH dengesini sağlayarak renk farklılığına karşı etkilidir.

– El ve ayak tırnaklarının çabuk kırılmasını önlemek için tırnakları sık sık mor soğan suyu ile ovmak gereklidir.– Kesik ve yanık yaralarının mikrop kapmaması için mor soğan suyu sürülür.

-Ayak bacak karın göğüs ve ellerdeki şişmelere karşı günde üç defa yemeklerden önce birer çorba kaşığı soğan suyu içilir.– Yeni kesilmiş soğanı arının soktuğu yere sürdüğünüzde ağrıyı alır ve şişmesini önler.

– Soğanın düzenli kullanımının prostat kanseri riskini azalttığı söylenmektedir. Aynı etkinin mide ve göğüs kanseri için de geçerli olabileceği dile getiriliyor.– Karın sancılarına ve mide kanamalarına karşı çok ince doğranmış soğan süt içerisinde kaynatılarak içilir.

-Burun kanamalarını durdurmak için soğan yumrusu iki parçaya bölünür yarısı burnun önüne bağlanır.– Hong Kong Üniversitesi´nden uzmanlara göre özellikle kırmızı soğan kötü kolesterolü düşürür. Bir adet çiğ soğanın yarısını her gün tüketen kişilerin iyi kolesterolünün %30 oranında artacağı söylenmektedir.– Soğanın içerisinde kanser, kalp rahatsızlıkları ve hatta Alzheimer´a iyi geldiği söylenen antioksidanlar bulunur.

-Çıbanları olgunlaştırmak için soğan yumrusunu oluşturan yapraklar haşlanarak çıban üzerine katılır.


-Nasırları yok etmek için sirke ile beraber kaynatılan mor soğan nasır üstüne koyularak bağlanır ve ara ara bu işlem tekrarlanır.Bagırsak veya Dizanteri iltihaplarına karşın çiğ yumurta sarısını taze tereyağı iyice ezilmiş kimyon tohumu ve çok miktarda soğan suyu karıştırılıp gün içerisinde üç defa birer çorba kaşığı yenilmektedir.İdrar yolları rahatsızlıklarında taze kesilmiş ve ısıtılmış soğan sıcak sıcak ağrıyan kısmın üstüne konur ve bu işlem birkaç kez tekrarlanır.Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen…


Görsel kaynaklar:
  • http://www.indiastudychannel.com/experts/6750-Usage-ONION-MILK.aspx
İçerik Kaynakları :
  • https://food52.com/hotline/21145-is-it-safe-to-have-milk-after-eating-onions
  • http://www.stylecraze.com/articles/amazing-health-benefits-of-onions/#gref
Content Protection by DMCA.com

HayatMutfakta

Yorumunu ekle

Content Protection by DMCA.com