Wi-Fi: Yavaşça Öldüren Sessiz Bir Katil
Kolaylık nedeniyle neredeyse herkes evde Wi-Fi bulunduruyor. Bununla birlikte, bazı güvenlik endişeleri vardı ve sonunda Wi-Fi’nin özellikle çocuklarda genel sağlık için zararlı olabileceği sonucuna varılmıştır.


Kolaylık nedeniyle neredeyse herkes evde Wi-Fi bulunduruyor. Bununla birlikte, bazı güvenlik endişeleri vardı ve sonunda Wi-Fi’nin özellikle çocuklarda genel sağlık için zararlı olabileceği sonucuna varılmıştır. 

Bu nedenle, Wi-Fi beyin sağlığından uyku kalitesine kadar çeşitli şeyler üzerinde olumsuz etkiye sahiptir. Wi-Fi Yavaşça Öldüren Sessiz Bir Katil…Çocukluk Gelişimine Zarar Vermektedir

Wi-Fi’den gelen termal olmayan radyo frekansı, normal hücresel gelişimi, özellikle de fetüs gelişimini bozabilir. Bu radyasyon çocuklarda ve gençlerde olduğu gibi büyüyen dokuları etkiler.


Dolayısıyla, açıklanan etkilere göre ortalamadan daha fazla hassastırlar ve gelişim sorunları daha büyük risk altındadırlar.Uykusuzluğun Gelişmesine Katkılar

Wi-Fi, uyku üzerinde de büyük etkiye sahiptir. Uykuya dalamayacağınızı düşünüyorsanız, düzensiz uyku düzenine sahipseniz, bunun nedeni cep telefonlarından ve Wi-Fi’den gelen düşük frekans modülasyonuna bağlı olabilir.


Elektromanyetik radyasyona maruz kalan insanlar uykuya dalmak için çok daha fazla zorlanabilirler. Ve hepimiz biliyoruz ki uyku yoksunluğu sağlığa zararlı olabilir.Ajitasyon Beyin Fonksiyonu

Wi-Fi yoğunluğu beyin fonksiyonunu etkiler. Böylece, beyin aktivitesi azaltılır ve sonuç olarak konsantre olmakta zorluk çekebilir veya hafıza kaybına uğrayabilirsiniz.


Spermi nötralize eder

Wi-Fi, erkeğin erkekliğini tehdit eden başka bir sebep. Bu nedenle, Wi-Fi frekanslarına maruz kalma sperm hareketini azaltır ve DNA parçalanmasına neden olur. Üstelik doğurganlığı etkileyebilir veya anormal gebelik riskini artırabilir.Kanser Riskini Artırıyor

Elektromanyetik radyasyona maruz kalma tümör gelişim riskini arttırır.

Wi-Fi Radyasyon – Kendinizi Nasıl Koruyabilirsiniz?

Neyse ki, tehlikelerden kendinizi koruyabilecek yollar var;

 • Mutfakta veya yatak odasında kablosuz yönlendirici kullanmaktan kaçının.
 • Telefonu cebinizde tutmayın.
 • Elektromanyetik radyasyonu azaltmak için evde kablolu telefon kullanın.
 • Hamile iseniz, telefonu karnın yakınında tutmayın.
 • Telefonunuzu odanızın diğer ucunda veya aracın koltuğunda tuttuğunuzdan emin olun.

 • Konuşmaktan daha fazla mesaj kullanın.
 • Kablosuz bebek monitörlerini, hepsi mikrodalga frekansı üzerinde çalıştıklarından kullanmayın.
 • Uyku moduna geçmeden önce tüm Wi-Fi cihazlarının bağlantısını kesin.Bu bilgileri ailenizle ve arkadaşlarınızla paylaşın ki, onlar da kendilerini bu tehlikelerden koruyabilsinler.
Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen…


Görsel kaynaklar:
 • https://www.quora.com/Can-WiFi-cause-cancer
İçerik Kaynakları :
 • http://www.cancerresearchuk.org/about-cancer/causes-of-cancer/cancer-controversies/mobile-phones-wifi-and-power-lines
 • https://www.express.co.uk/life-style/health/845494/cancer-risk-radiation-wifi-internet
 • https://thetruthaboutcancer.com/wifi-radiation/

Content Protection by DMCA.com

HayatMutfakta

Yorumunu ekle

Content Protection by DMCA.com