• Ana Sayfa
  • Hayat Mutfakta
  • Göbekleri ortadan yok eden ve bel bölgesindeki yağları yakan çok sağlıklı bir karışım!

Göbekleri ortadan yok eden ve bel bölgesindeki yağları yakan çok sağlıklı bir karışım!Kış Boyunca artan kiloları etkili bir şekilde vermenizi sağlayan, özellikle herkesin takıntılı halde olduğu bel ve göbek bölgelerindeki yağlarını eritmek bire bir. Bu kürü uygulayanlar en kısa süre zarfında kilolarından kurtulacaktır. Etkisi garantili…Tamamen doğal ve sağlıklı bir kür olan lahana, limon ve maydonoz ile yapılan bu kür tüm dünyada mucizevi sonuçlar veren çok etkili bir zayıflama kürüdür.  Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu‘nun özellikle tavsiye ettiği, özellikle selülitler ile savaşan bir kürdür.


Bu kürü evinizde kolay ve doğal bir şekilde hazırlamak mümkündür.


Malzemeler :

  • 2 yaprak lahana
  • 1 demet maydanoz (15-16 adet)
  • 1 tatlı kaşığı limon
  • Yarım litre su
Yapılışı : 

Öncelikle yarım litre suyu boş bir tencerenin içerisine alınır ve kaynatmak için ocağa bırakılır.  Kaynama belirtisi verip fokurdamaya başlayınca tencerenin içerisine 2 adet lahana ilave edilir ve ağzı kapalı şekilde 3 dakika kaynatılır.


3 dakika kaynatma aşaması bittikten sonra tencerenin kapağı açılıp içerisine 16-17 adet taze maydanoz (sapları ile birlikte)atılır.

Maydanozları ekledikten sonra aynı şekilde 3 dakika ağzı kapalı kalır ve kaynamaya devam eder.
Kaynamayı 6 dakika sonra sonlandırıp ılıması için zaman ayırılır.


Ilıdıktan sonra karışımı süzüp ortaya çıkan küre 1 tatlı kaşığı taze sıkılmış limon suyu ekleyin. Limon ekleme sebebimiz kürde lahana olduğu için oluşacak olan gazın önlenmesidir.

Nasıl Uygulanır?

Kürü gün içinde aç karnına istediğiniz zaman tüketebilirsiniz. Bu hazırlamış olduğumuz karışımı 15 gün boyunca düzenli olarak uygulayın.  15 gün uyguladıktan sonra 5 gün ara verin. Ara süreci bittikten sonra yine 15 gün kürü tüketin.Bu hazırlamış olduğumuz kür kişide oluşabilecek gastrit ve ülser problemlerine karşı da korumaktadır. Lahana,limon ve maydanoz yağları yaktığından dolayı kilo vermenize yardımcı olacaktır.Zararları Var mı?

Hazırlanan kürün çok fazla zararı bulunmaktadır. Tiroit bezleri yavaş çalışan kişiler içindir. Lahana tiroit bezlerinin daha az çalışmasını sağlar.Bu yüzden problem oluşturabilir. Eğer böyle bir probleminiz varsa bu kürü kullanmayın. Eğer ki tiroit bezleriniz de sıkıntı yok ve hızlı çalışıp görevini yapıyorsa bu problem ile karşı karşıya gelmezsiniz.

İşte Sonuç : 
Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen…
Görsel kaynaklar:

  • http://www.thejuicenut.com/images/sharedimages/produceimages/produce__cabbage_juice.jpg
  • http://cdn2.stylecraze.com/wp-content/uploads/2014/01/15.-Cabbage-Juice-For-Ulcers.jpg

İçerik Kaynakları :

  • https://www.livestrong.com/article/420167-how-to-drink-cabbage-juice-for-weight-loss/
  • http://food.ndtv.com/food-drinks/7-amazing-benefits-of-cabbage-juice-the-new-health-tonic-1652552

Content Protection by DMCA.com

HayatMutfakta

Yorumunu ekle

Content Protection by DMCA.com