Kanserle Savaşan Mucizevi ÜçlüAmerikalı doktor Carolyn Anderson, kanserle savaşan bir tarif verdi. Bu karışım üç malzemeden oluşuyor ve Anderson’a göre günde 3 defa tüketilmesi gerekiyor.

Tabi ki doğal malzemelerden de olsa her gün tüketeceğiniz bu karışımı kullanırken mutlaka doktorunuza danışmanızı öneriyoruz.


Malzemeler : 

  • 1/2 çay kaşığı zeytinyağı
  • 1/4 çay kaşığı zerdeçal
  • Büyük bir tutam karabiber


Yapılışı : 

Bir fincanda bu üç malzemeyi karıştırın ve kullanın.

Bu karışımı olduğu gibi yiyebilir, aynı zamanda yemeklere, çorbalara ve salatalara ekleyebilirsiniz. Pişirdiğiniz yemeklerde kullanmak istiyorsanız, yemeğiniz kaynarken değil en son bu karışımı ekleyip karıştırın.


Hindistan’da 2000 yıldır kullanılan bu doğal ilaçların etkisini batı tıbbı da keşfetti. Her gün günde 3 defa tüketmek gerektiğini söyleyen Anderson, karışımdaki sırrın zerdeçal olduğunu söylüyor.“Zerdeçal gibi, vücuttaki iltihabı azaltan başka doğal bir madde yoktur. Karabiber ise zerdeçalın etkisini %200 oranında arttırmaktadır.” diyor Anderson.


Zerdeçalın, kanser hücreleri hakkında yapılmış birçok çalışmada kurkiminin kemopreventif (koruyucu) etkisi olduğu görülmüştür. Sonuçlara göre zerdeçal kanser hücrelerini yenip büyümelerini engelleyebiliyor. En çok göğüs, bağırsak, mide ve deri kanserlerinde etkilidir. Ayrıca kolon, prostat, yumurtalık ve beyin kanserinde de koruyucu etkileri vardır.Ayrıca karabiberin içerdiği bol ve kaliteli  C vitamini  sayesinde doğal antibiyotik özelliklere sahiptir. Bu özelliği sayesinde karabiber bir çok hastalığa yakalanma riskini azaltırken, özellikle serbest radikallerin etkisini kırmakta ve bünyeye verdiği hasraı giremektedir


Zeytinyağının faydalarını saymaya bile gerek yok. Tam bir anti kanser. Yaradanın bize sunduğu mucizevi bir besin.


>
Ayrıca dünyadaki birçok uzman zeytinyağının zerdeçalın destekçisi olduğunu, çünkü zerdaçalın da yağda çözünen bir bileşen olduğunu söylüyor!

Zeytinyağı, zerdeçal ve karabiber ile yapılan karışım hem kansere hem de kötü huylu kanser hücrelerine savaş açıyor.
Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen…
Görsel kaynaklar:

  • http://www.carebodyhair.com/wp-content/uploads/2014/07/Turmeric22.jpg

İçerik Kaynakları :

  • https://dailyhealthpost.com/turmeric-olive-oil-and-black-pepper-make-for-a-powerful-cancer-fighting-drink/
  • https://www.onlinehealthsociety.com/anti-cancer-drink-black-pepper-turmeric-olive-oil/
  • http://www.bestherbalhealth.com/turmeric-and-black-pepper-anti-cancer-combination/
Content Protection by DMCA.com

HayatMutfakta

Yorumunu ekle

Content Protection by DMCA.com