Kuru İnciri Bir de Böyle Yiyin ve Neler Yaptığını Görün!Birçok hastalığın şifa kaynağı olarak bilinen kuru incirden bir de böyle bahsettik. Saygıdeğer Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’na ait üç tane değişik incir kürünü de bir arada yazdık.


Kuru İnciri Bir de Böyle Yiyin ve Neler Yaptığını Görün! 


Birçok hastalığın şifa kaynağı olarak bilinen kuru incirden bir de böyle bahsettik. Saygıdeğer Profesör Doktor İbrahim Saraçoğlu’na ait üç tane değişik incir kürünü de bir arada yazdık. Mutlaka okuyup, paylaşın..Kuru incirin içinde bol miktarda vitamin miareller ve protein vardır. Bu sebeple nezle, grip, halsizlik gibi hastalıkların hızlıca tedavi olmasına yardımcı olan bir yiyecektir. Ayrıca içeriğinde buulunan lif ve posalı yapı vesilesiyle bağırsakları da düzenler.


Uzmanlar tarafından kanıtlanmış kuru incir yararlarına bir göz atalım:

Kuru incirin içinde kalsiyum,fosfor,B1-B2 vitaminleri ve magnezyum vardır. Bu sayede kolestrol düzenleyici etkisi bulunur.Kuru inciri düzenli tüketen insanların cildinde pürüzsüzlük ve parlaklık gözlenecektir. Diş ve kemik sağlığımızda da önemli bir rol oynar. İçeriğindeki kalsiyum ve fosfor diş ve kemikler için güçlendiricidir. Ayrıyetten çocuklarda sık görülen hastalıklardan olan astım ve bronşite de çok fayda sağlar. Omega-3 ve omega-6 yağları da içerir.


Bağışıklığı güçlendirmede ve damarların sağlığında korumacıdır. Omega yağları sinir sistemi, beyin fonksiyonları ve kalp sağlığında oldukça yararlıdır. Kuru incir müshil gibi etki gösterir ve kabızlığa da iyi gelir. Ayrıyetten kan şekerini de düzenler. Şimdi İbrahim Saraçoğlu hocamızın Alternatif Tıp Yöntemleri diye adlandırılan 3 farklı incir kürüne göz atalım:1.Kür – Kan Yapıcı Kuru İncir Kürü


Yarım litre kaynamış suya 8-9 tane kuru incir ekleyin. Ve 8 dakika da o şekilde kaynatın. Kaynadıktan sonra ılık hale gelene kadar bekleyin. Ardından süzün. Gün içerisinde 2 ya da 3 kez yemeklerden 15-20 dakika evvel aç karnına bir bardak için.Bu kürü 21 gün uygulayabilirsiniz. Ardından 7 gün ara verin ve tekrar 21 gün uygulayın. toplamda 42 gün bittikten sonra kürü bitirin. Hergün taze olarak hazırlanmalıdır. Sabahtan hazırlarsanız gün içinde rahat edersiniz.2.Kür- Hamile kalmayı kolaylaştıran ve yumurta çatlatıcı incir kür

Bir litre kaynayan suya 15 tane kuru incir koyun. Yirmi dakika daha kaynatın. Daha sonra ılımaya bırakın. Sonra süzün ve gün içinde öğünlerden önce için. 2 veya 3 kez. 25 gün boyunca düzenli tüketin. sonra 7 gün ara verin ve tekrar 25 gün için.Toplamda 50 gün uygulayın. Hergün taze olarak hazırlanmalıdır. Önemli not: Prolaktin yüksekliğiniz varsa incir kürü tavsiye edilmiyor.

3.Kür- Astım, öksürük ve bronşit hastalıkları için yapılan kür

İki tane kuru inciri saf zeytinyağının içinde 1 gece bekletin. Bekletilmiş kuru inciri sabah açken tüketin. Tekrardan aynı şekilde zeytinyağına kuru incir koyun ve ertesi gün aynı şekilde tüketin. 6 ay bu kürü uygulayın.
Yalnız hiç ara vermemeniz lazım. Yani 6 ay süresince sabah aç karnına 1 gün boyunca zeytinyağında beklemiş olan kuru incirleri yemeniz lazım. Sağlıklı günler dileriz.


Bu önemli bilgileri daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen… Kürlerin faydalarına ilişkin detaylı bilgileri kaynakça bölümündeki videolardan da izleyebilirsiniz.
Görsel kaynaklar:

  • https://www.youtube.com/watch?v=Vy68Hnwaauc

İçerik Kaynakları :

  • https://www.youtube.com/watch?v=XnCbPnG_Wrc
  • https://www.youtube.com/watch?v=Vy68Hnwaauc
  • https://www.youtube.com/watch?v=pnKXlu0m3Gk


Content Protection by DMCA.com

HayatMutfakta

Yorumunu ekle

Content Protection by DMCA.com