Süper Kolay Cimcime Örneği Yapılışı ve Robalı İki Renkli Yelek


2 ilmek ve 2 sıradan oluşan, bu örneği merserize bir ip ile yazlık bayan yeleği ve bayan süveteri, kışlıkta atkı, bere ve bebek yeleklerinde olmak üzere sayısız bir çok örgü çeşitli kullanabililirsiniz.

Cimcime örgü modeli ismini muhtemelen ilk defa duydunuz. İki ilmek ve iki sıradan oluşan cimcime örgü modeli yelekler, hırkalar, bebek örgüleri gibi her türlü örgüde kullanılabilir. Çok kolay olan bu örgü modelini siz de mutlaka denemelisiniz. Yazlık yelek ve şal yaparak soğuk geçen akşamlarda üstünüze alacağınız bir yeleğiniz ve şalınızı kendiniz yapmış olursunuz. Farklı bir örgü tekniği olan bu model delikli olduğu için sizi terletmeyecek ve rahatlıkla üstünüze alabileceğiniz örgüler örebileceksiniz.

Şişle yapılan bir çok örgü modeli yeleklerde kullanılıyor. Bu modellerden bazılarını yelek modelleri kategorisinde paylaşmıştık. Zevkinize uygun bir modeli mutlaka bulabileceğiniz kategorideki tüm örgüler anlatımlıdır. Acemi olsanız bile gördüğünüz örgülerin videosuyla nasıl yapıldığını öğrenebileceksiniz. Şimdi gönül hanıma ait olan bir video ile cimcime örgü tekniğini hemen öğrenmeye var mısınız?

Cimcime Örgü Modeli Yapılışı

Robalı İki Renkli Yelek

Bebekler için en kulllanışlı yelek modellerinden olan robadan yeleklere lastik örgüsü robadan ile renklendirdik.

iki renkli yeleğimiz için istediğimiz iki renkte ip. Misinalı şiş düğme. Bu örnek uygun renkler seçildiğinde hem kız hem erkek bebek için uygun olabilir.

Yeleğimizi yapmak için öncelikle 3/6 ay için 76 ilmek başlıyoruz. 4 sıra haraşo örgüsünün ardından 1 ör 1 arttır şeklinde arttırıyoruz. Ve 25 sıra örüyoruz. 4 sıra daha haraşo örerek roba kısmını bitiriyoruz.

Önler 36 ilmek, kollar 43 ilmek, araka parça ise 62 ilmek olarak ayrılacak. Elif hanım yeleğin anlatımını 2 ayrı video ile yapmış.

Bölüm 1 :

Malzemeler

250 mt bebe örgü ipi

3.5 yada 4 no örgü şişi

Bölüm 2 :

Malzemelerimiz

1 yumak Beyaz

1 yumak Renkli 250 mt bebe örgü ipi

3.5 / 4 no örgü şişi

5 düğme

Bu özel ve pratik yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen…

Görsel kaynaklar:

  • https://www.youtube.com/watch?v=luInky-35qk

İçerik Kaynakları :

  • https://www.youtube.com/watch?v=luInky-35qk
  • https://www.youtube.com/watch?v=KiI4g2gHvms
  • https://www.youtube.com/watch?v=dfhxRalVC_s
Content Protection by DMCA.com

HayatMutfakta

Yorumunu ekle

Content Protection by DMCA.com