20 KİLO VERDİREN HAŞLANMIŞ LİMON TARİFİZayıflama konusu da herkesin  en fazla dikkat ettiği konular arasında yer alır. Bu estetik anlamda bir zaruriyet olduğu kadar aslında en çok sağlık açısından da ciddi bir konudur.

Limonun ne kadar sağlıklı olduğunu herkes bilir. Limonu günlük olarak tüketmek hem cilt için hem de vücut için oldukça faydalıdır.


Ancak limonun faydalarından daha fazla yararlanmak için haşlanmış limonu da tercih edebilirsiniz.

İşte haşlanmış limonun faydaları:


1- Zayıflatır


Limonun zayıflatma özelliği olduğunu biliyorsunuz. Ancak yağlarınızı daha hızlı ve etkili bir şekilde yakmak için haşlanmış limonu da tercih edebilirsiniz.

Özellikle vücuttaki zararlı olan toksinlerin atılmasını hızlandırdığı için ödeme karşı da oldukça etkili olabilmektedir.


2- Mikropları Temizler

Limonun dezenfekte özelliği tüketildiğinde de vücut için de aynı etkiyi göstermektedir.

Özellikle mikropların ve bakterilerin vücuttan daha kısa sürede atılmasını kolaylaştırması haşlanmış limonun kesinlikle sağlık sunduğu anlamına gelmektedir.3- Hastalıklara Karşı Etkilidir

Limon suyunu sadece sıkarak içmeniz bile pek çok hastalık için etkili olacaktır.


Ancak sizlere vereceğimiz limon suyu kürü tarifi ile artık soğuk algınlığı veya öksürük gibi pek çok hastalığın önüne geçebileceksiniz.


Haşlanmış Limon Tarifi

Malzemeler:

  • -5 adet orta boy limon
  • -5 diş sarımsak
  • -küçük bir parça zencefil
  • -2 litre su


Yapılışı:

Öncelikli olarak limonların kabuklarını soyduktan sonra suyunu sıkın daha sonra elinizde kalan limon posalarını kenara alın. Daha sonra sarımsakları ve zencefili bir karıştırıcı yardımı ile iyice ezerek karıştırın.

Ardından da suyu kaynaması için koymuş olduğunuz tencerenin içine limon suyunu ve posalarını atın. İçerisine sarımsak ve zencefil ezmesini de atın.Yaklaşık olarak 10 dakika kadar bu karışımı kaynamasını bekleyin ve soğuk olarak tüketin.Bu önemli bilgileri daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen…


Görsel Kaynaklar :

  • http://pennywisecook.com/wp-content/uploads/2012/04/Lemons-and-Vanilla-Extract-1.jpg
  • http://positivemed.com/wp-content/uploads/2016/08/Heres-What-Happens-If-You-Drink-Boiled-Lemon-Water-as-You-Wake-Up-e1472241484472.jp
  • http://3.bp.blogspot.com/-LWUiI-kftJ0/TmqfIEDLdtI/AAAAAAAACAw/sYuZQka6qbs/s1600/DSC08104.JPG

İçerik kaynaklar:

  • http://tasty-yummies.com/10-benefits-to-drinking-warm-lemon-water-every-morning/
  • http://www.foodmatters.com/article/cheers-to-drinking-warm-lemon-water


Content Protection by DMCA.com

HayatMutfakta

Yorumunu ekle

Content Protection by DMCA.com