Sadece 3 Malzemeyle Yapılan ve Herkesin Ağzının Suyunu Akıtan Japon KekiSon zamanlarda internette bir Japon keki tarifi yoğun ilgi görüyor. Gösterilen yoğun ilgi garip geliyor değil mi? Tarife baktığımda ben de kek severlerin nedenbu kadar yoğun ilgi gösterdiğini anladım. Hem yapması çok kolay hem de sarı rengi ile göze hitap ediyor.


Ochikeron adlı Youtube kullanıcı iki yıl önce tarifi paylaşmış. O zamandan beri tarif tam olarak 5.6 milyon kişi tarafından görüntülenmiş. En iyisi de tarifin sadece üç malzemeden oluşuyor olması.1. 3 yumurta, 120 gram beyaz çikolata ve 120 gram krem peynire ihtiyacımız var.2. Yumurtanın sarısını ve akını ayırın. Yumurta akını büyük bir kaseye koyun ve dolapta bekletin.3. Fırını 170 derecede ısıtın.4. Beyaz çikolatayı parça parça kırın ve kaynar su ile sıvı kıvama getirin. Benmari yöntemi ile eritin.


5. Kıvama gelene kadar karıştırın.


6. Krem peyniri çikolatanın içine ekleyin.


7. Sonra kabın içerisine üç yumurta sarısı ekleyin.


8. Dolapta beklettiğimiz yumurta akını kaba ekleyin ve iyice karıştırın.


9. Parşömen kağıdını tereyağı ile yağlayın ve kabın içindekileri içine boşaltın.


10. Kek kabınızı fırına sürün. Tepsiye sıcak su ekleyin.


11. 170 derecede 15 dakika pişirin. Daha sonra 160 derecede bir 15 dakika daha bekletin. Son olarak da dereceyi sıfıra getirin ve fırında 15 dakika daha bekletin. Üzerine pudra şekeri ekleyin.12. Afiyet olsun! Buna karşı koymam mümkün mü?13. Tarifi denemek için hemen mutfağa gidiyorum!


Videoyu buradan izleyebilirsiniz.  (https://www.youtube.com/watch?v=dVvPOE-C7AE)Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen…
Görsel kaynaklar:

  • https://www.youtube.com/watch?v=dVvPOE-C7AE

İçerik Kaynakları :

  • https://www.youtube.com/watch?v=dVvPOE-C7AE
Content Protection by DMCA.com

HayatMutfakta

Yorumunu ekle

Content Protection by DMCA.com