Sadece Bunu İçin, 2 Gün İçinde 5 kg Kaybedersiniz!Hem yağ yakımını hızlandırıp kilo verdirir hem de içersindeki yüksek oranda K vitamini, C vitamini A vitamininin yanında demir bulundurduğu için vücut için harika bir yenileyicidir. Günlük düzenli olarak bir avuç tüketmek vücut için oldukça yararlıdır. Özellikle A vitamini sayesinde gözlere için oldukça faydalıdır. İçerdiği folik asit sayesinde kalp hastalıklarına karşı koruma sağlar.


Hepimizin maydanozu  sevmesi için birçok nedeni var. Maydanoz, bu sağlıklı bitki tüm dünyada yaygın olarak kullanılmaktadır. Ünlü doktor ve bitki uzmanı John R. Christopher, maydanozu iyileştirici olarak böbrek hastalıklarına şiddetle tavsiye etmiştir.Güçlü bir diüretik olan maydanozun üriner ve böbrek hastalıklarından korunma ve iyileşme konusunda güçlü bir tedavi olarak kullanıldığı zaten bilinmektedir. Hem yaprakları hem de maydanoz kökünü kullanmak çok güzel.


Okurlarımızdan biri bu maydanoz tarifi gönderdi ve çok memnun olduğunu söyledi. 2 gün boyunca içtiğini ve kilosunu kontrol ettiğinde 5 kg kaybettiğini söyledi.Biraz araştırdığımızda Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu’ndan tutudan bir çok işin uzmanı doktor bu kürü çok hem kilo vermek hem de sayısız rahatsızlığı yok etmek için hep önerdiklerini gördük. 


Hazırlaması son derece kolay olan bu çayı sıcak ya da soğuk olarak içebilirsiniz. Her gün taze olarak yapmanız gerekiyor bunu unutmayın.

Malzemeler : 

  • 1 avuç kıyılmış maydanoz
  • 1 litre su
  • 2-3 dilim limon (isteğe bağlı)


Yapılışı : Kıyılmış maydanoz ve 1 litre kaynar su ilave edin. 10 dakika içinde kalmasını sağlayın ve sonra maydanoz ile içebilirsiniz.


Bu inanılmaz çay, her türlü üriner sistem sorunlarına karşı da etkilidir. Zararlı toksinleri ve vücuttan biriken sıvıları ortadan kaldırdıktan sonra şaşırtıcı olmasını bekleyin. Ayrıca maydanoz çayı zararlı bakterilere karşı savaşır.Not: Her gün 2-3 bardak maydanoz çayı içilebilir, ancak günde 1 litreden fazla içmemelisiniz.


Maydanoz Çayının Sağlığa Faydaları

İyi bir idrar sökücü olan maydanoz, şişkinliği alır ve karaciğeri temizler. Bunun yanında böbrekli temizleyen maydanoz çayı böbrek taşlarının düşürülmesine de yardımcı olur.Vücudun su tutmasını engeller ve ödemin atılmasında oldukça etkilidir. Regl dönemi ağrılarına iyi gelir. Vitamin ve demir eksikliğine iyi gelir. Romatizma ağrılarını hafifletir. Sindirimi kolaylaştırdığı için kilo vermeye yardımcı olur.


Diyabet ve başta kolon kanseri olmak üzere birçok kansere karşı koruma sağlar. Sinüslerin açılmasında etkili olan maydanoz öksürüğe de iyi gelir.

Cilde sürüldüğünde ve içilmeye devam edildiğinde cildi temizler ve sivilce oluşumunu engeller.

Yüksek oranda C vitamini içerdiği için vücudu hastalıklara karşı korur ve zindelik verir.Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen…


 Görsel kaynaklar:

  • http://www.californiadriedplums.org/media/78422eaa/prunes%20on%20wooden%20trays.png
  • http://i.ndtvimg.com/i/2016-05/prunes-625_625x350_61462874585.jpg

İçerik Kaynakları :

  • http://www.livestrong.com/article/420197-what-are-the-benefits-of-dried-plums/
  • http://www.californiadriedplums.org/about-prunes-and-dried-plums
  • http://www.chatelaine.com/health/diet/health-benefits-of-prunes-and-five-reasons-to-eat-more-of-them/

Content Protection by DMCA.com

HayatMutfakta

Yorumunu ekle

Content Protection by DMCA.com