5 Dakikada Daha Genç Görünün, En Az 5 Yaş Gençleşin!


Gözaltı kırışıklıkları için krem tarifi mi arıyorsunuz? Boşuna kozmetik ürünlere servet ödemeyin. Çünkü gözaltı kırışıklıkları için kremler genellikle çok pahalı fiyat etiketine sahip ürünlerdir ve pek çoğu da açıkçası bir işe yaramamaktadır. Bu yazımızda gözaltı kırışıklıkları için evde yapabileceğiniz doğal bir krem tarifini sizlerle paylaşacağız.

Gözaltı çizgileri nasıl geçer? Daha genç görünmek için göz ve çevresindeki kırışıklıklardan kurtulmak önemlidir. Yaş ilerledikçe ortaya çıkan ve belirginleşen bu çizgiler yorgunluk, su eksikliği gibi nedenlerden dolayı oluşur.

Göz ve çevresini daha genç bir görüntüye kavuşturmak için sizlerle maske ve krem nasıl yapılır bunu paylaşacağız.

Gözaltı kırışıklıkları için sıkılaştırıcı yumurta akı maskesi tarifi

Yumurta akı protein bakımından zengindir ve cildi besleyerek daha sıkı görüntüye kavuşmasına yardımcıdır. Bu sayede ciltteki kırışıklıkların da azalmasını hatta ortadan kalkmasını sağlar. Bu maskenin en güzel yanı içerisinde çok fazla malzeme olmamasıdır 🙂

Maskeyi hazırlayabilmek için 1 yumurta akı, 1 yemek kaşığı rendelenmiş havuç ve 1 çay kaşığı badem yağı yeterli oluyor. Hazırlamak için ise; yumurta akı, rendelenmiş havuç ve bağdem yağını bir kase içerisinde iyice karıştırın. Maskeniz hazır olduğunda ise yüzünüzü yıkayın ve kurulayın. Daha sonra bu karışımı yüzünüze masaj yaparak sürün ve yarım saat kadar bekletin. Süre dolduğunda yüzünüzü yıkayıp durulayabilirsiniz.

Bu maskenin etkisini ilk kullanımdan itibaren göreceksiniz. Sadece göz çevresi için değil tüm yüzünüz için kullanabileceğiniz bu cilt maskesi tarifi haftada 1 ya da 2 kez uygulanabilir.

Gözaltı kırışıklıkları için kahve maskesi tarifi

Gözaltı kırışıklıkları için evde yapabileceğiniz bir diğer maske ise kahve maskesidir. Bu maske de kırışıklıkların ortadan kalkması için uygulayabileceğiniz etkili bir tariftir.

Kahve maskesi için gerekli malzemeler:

  •     1 çay kaşığı şekersiz türk kahvesi,
  •     2 damla limon
  •     Yarım çay kaşığı sızma zeytinyağı

Gözaltı kırışıklıkları için evde yapılabilecek maske tarifleri arasında belki de en kolayı olan bu maskenin hazırlanışı da oldukça kolay. Tüm malzemeleri bir kabın içine alın ve iyice karıştırın. Maskeniz hazır!

Hazırladığınız karışımı parmaklarınızla masaj yaparak göz çevrenize hafifçe uygulayın. Masaj yaparak bu karışımı sürmeniz bölgede etkiyi arttıracaktır. 15 dakika bekledikten sonra bir peçete ile karışımı silin ve su ile durulayın.

Uyarı: Cildiniz hassas ise limon tahrişe neden olabilir. Bu nedenle hassas cilde sahip olan kişilerin bu maskeyi kullanmasını önermiyoruz. Emin olamıyorsanız göz çevrenize tamamen uygulamadan önce küçük bir alanda maskeyi test etmenizi öneririz.

Bu maskeyi haftada 2 ya da 3 gün akşamları uygulayabilirsiniz.

Gözaltı kırışıklıkları için krem tarifi İbrahim Saraçoğlu

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu gözaltı kırışıklıkları için krem tarifi veriyor. İşte Saraçoğlu’nun katıldığı televizyon programında anlattığı o formül…

Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen…

Görsel kaynaklar:

  • http://www.stylecraze.com/articles/best-ways-to-cleanse-your-skin-naturally/

İçerik Kaynakları :

  • https://www.rd.com/health/beauty/natural-face-cleansers/
  • http://www.stylecraze.com/articles/best-ways-to-cleanse-your-skin-naturally/
Content Protection by DMCA.com

HayatMutfakta

Yorumunu ekle

Content Protection by DMCA.com