• Ana Sayfa
  • Hayat Mutfakta
  • Bu 3 Malzemeyi Kahvenize Ekleyin Ve Ne Kadar Yağ Yaktınızı 1 Haftada Gözlerinizle Görün

Bu 3 Malzemeyi Kahvenize Ekleyin Ve Ne Kadar Yağ Yaktınızı 1 Haftada Gözlerinizle GörünHerkesin kendine göre ideal bir kilosu vardır. Bu nedenle çoğu kişi kilo vermeye çalışır. Sık sık çeşitli diyetler yapılır. Ancak yapılan diyetlerin çoğu uzun vadede faydalı değildir.


Kahvenize karıştıracağınız üç yiyecekle, karışımı günde iki kez içmeniz halinde yağlarınızı eritmeniz mümkün. Karışım sayesinde vücudunuz yağları düşman olarak görecek ve yakmaya başlayacak. Kahveye ekleyeceğiniz üç malzeme de evinizde bulunuyor.


Kahve içmenin hem avantajları hem de aşırı tüketimi halinde dezavantajları var. Mesela kahve metabolizma hızını arttırmasıyla ünlüdür. Kahvenize ekleyeceğiniz üç şeyle ise vücudunuzdaki yağların yakımını hızlandıracaksınız.


Malzemeleri karıştırıp kahvenize ilave etmeniz gerekiyor. Dikkat etmeniz gereken nokta ise geceleri karışımı içmemeniz. Aksi halde uyuyamayabilirsiniz. İşte ihtiyacınız olan üç malzeme:

Malzemeler : 

  • 2 çay kaşığı bal
  • 1 çay kaşığı tarçın
  • 1 çay kaşığı hindistancevizi yağıYapılışı : 

Bu karışımı günde iki kez içmeniz halinde vücudunuzdaki yağların yakımı hızlanıyormuş. Çünkü içindeki malzemeler hem metabolizmanızı hızlandırıcı özelliğe sahip, hem de yağ yakımını arttırıcı.
Bal : 

Balda şeker bulunduğundan, balı kahveye karıştırmanın kötü bir fikir olduğunu düşünebilirsiniz. Livestrong.com’da belirtilenlere göre ise balın glisemik indeksi şekerden daha düşük olduğundan kahvenize eklemenizde bir sakınca yokmuş. Bal, sağlıklı içeceklerde kullanılır. Bunun nedeni ise doğal tatlandırıcı olması ve sağlığınıza faydası olmasıdır.


Hindistancevizi Yağı : 

Hindistancevizinin vücutta yağ olarak depolanma kapasitesi düşüktür. İnsanlar konu hakkında giderek bilinçleniyorlar. Ayçiçeği yağı yerine zeytinyağı ve hindistancevizi yağı kullanmaya çalışıyorlar. Vücudunuz hindistancevizini sindirirken ortaya yağ yakmaya yardımcı bir ısı çıkıyor.
Tarçın : 

İnsanlar, eskiden beri tarçının faydalarından haberdardılar. Ancak çoğu kişi tarçının metabolizma hızına olan katkısından habersizdir. Tarçın, kan şekeri seviyesini düşürerek açlık hissini ortadan kaldırır. Ayrıca vücut sıcaklığını arttırır ve metabolizmayı hızlandırır. Doğal yağ yakıcıdır.


Bu üç harika yiyecek midenize indiği andan itibaren yağ yakımını hızlandırıyorlar. Eğer günlük harcadığınız kalorinin altında kalori alırsanız ve karışımı günde iki kez içerseniz, yağ yakımının etkisini bir hafta içinde görmeye başlayacaksınız.Her gün kahve içen biriyseniz, kahvenize karışımı eklemeyi deneyin. Yağ yakmak isteyen arkadaşlarınızla karışımı paylaşın.
Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen…Görsel kaynaklar:

  • https://cdn1.vacationscostarica.com/crvacations/guide/about-costa-rica/culture/costa-rican-products.jpg

İçerik Kaynakları :

  • https://authoritynutrition.com/coffee-increase-metabolism/
  • https://www.davidwolfe.com/1-tsp-mixture-coffee-weight-loss/
  • https://tr.newsner.com/faydali-bilgiler/bu-3-malzemeyi-kahvenize-ekleyin-ve-ne-kadar-yag-yaktinizi-1-haftada-gozlerinizle-gorun/
  • https://www.livestrong.com/article/270875-honey-vs-sugar-glycemic-index/
Content Protection by DMCA.com

HayatMutfakta

Yorumunu ekle

Content Protection by DMCA.com