Günde Sadece 10 Dakika Uygulayın Mükemmel Bir Vücuda Sahip Olun!Bedenimiz çok önemli. Dış görünüş ise bizim her şeyimiz. Peki nasıl daha iyi bir görünüş elde edebiliriz? Bu egzersizleri günde 10 dakika kadar uygulayın. 1 ayın sonunda değişimi göreceksiniz. Kilo vermekten öte, sıkılaşacak, incelecek ve aynı zamanda güçleneceksiniz.


Aşağıdaki hareketler oldukça basit ve yararlı olmakla birlikte hiç bir alete gerek duymadan yapılıyor olması sayesinde harika. Herkes evinde, halı üzerinde kolayca yapabilir.

Bu egzersizleri yapmadan önce ısınma hareketlerini uygulamayı unutmayın ve daha sonra mükemmel vücudunuza kavuşmak için uygulamalara başlayabilirsiniz.


1. Squat (çömelme hareketleri): dizler dışa doğru

İlk olarak bacaklarınızı çalıştırmakla başlayın. Bacaklarınızı omuzlarınızdan biraz daha geniş duracak şekilde açın ve ayaklarınızın da dışta duracak şekilde yerleştirin.


Çömelme hareketini yukarıda resimde olduğu gibi 10 kere tekrarlayın. Kalçalarınızı yukarıya doğru iyice kaldırın. Ayrıca ellerinizi belinize yerleştirebilirsiniz.

2. Atağa geçme duruşu


Bacaklarınız için en basit ve etkili egzersiz atağa geçme duruşudur. Yukarıda resimdeki gibi pozisyon alın ve 10 kere tekrarlayın.

3. Squat: ”sandalyede oturma” pozisyonu:Başlangıç pozisyonu olarak ayaklarınızı omuzlarınızla aynı hizada tutun ve ellerinizi belinize yerleştirin.


Bu sefer diğer çömelme hareketinden biraz farklı olarak, sandalyede oturduğunuzu düşünerek çömelme hareketini tekrar uygulayın. Bu egzersizi 10 kere tekrarladıktan sonra atağa geçme duruşunu 10 kere tekrarlayın.4. Squat: birleşik bacaklar

Bacaklarınızı birleşik ve ellerinizi ileriye doğru tutup çömeldikten sonra çömelmenin bütün egzersizlerini uygulamış olacaksınız.


Yukarıda resimde olduğu gibi bu hareketi 10 kere tekrarladıktan sonra atağa geçme pozisyonunu 10 kere tekrarlayın.

5. Yarım şınavÇömelme hareketleriniz bittikten sonra birazda karın kaslarınız ve göğsünüz için bir kaç hareket uygulayın. Kalça ve bacaklarınızı minderin üstünde tutarak ellerinizi omuzlarınızla aynı genişlikte olacak şekilde yerleştirin ve resimdeki gibi kollarınızı hafifçe yukarıya doğru bükerek hareketi 20 kere tekrarlayın.


6. Vücudu yarım esnetme


Bacaklarınızı bükün ve ellerinizi kafanızın arkasına yerleştirin. Sırtınızı minderin üstünde tutarak vücudunuzu resimdeki gibi 20 kere esnetin.

7. Vücudu tam esnetme


Dizlerinizi bükün ve ellerinizi kafanızın arkasına yerleştirin. Vücudunuzu resimdeki gibi 20 kere tekrarlayarak esnetin.


8. Karın kası egzersizleri


Sağ eliniz yerde veya karnınızın üstünde durarak sol dirseğinizle sağ bacağınıza dokunun. Resimde olduğu gibi hareketi 20 kere tekrarladıktan sonra diğer el ve bacağınızla aynı egzersizi tekrarlayın.

9. Bacakları kaldırmaBu egzersiz göbeğinizin alt kasları için oldukça faydalıdır. Sırt üstü uzanın ve ellerinizi vücudunuzun kenarına yerleştirin. Bacaklarınızı 20 kere yukarı doğru kaldırın.


Dengeli bir diyetiniz varsa ve bu egzersizleri düzenli olarak tekrarlıyorsanız, herkesin insanların hayal ettiği vücuda çok kısa sürede ulaşabileceksiniz! Arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın.


Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen…Görsel kaynaklar:

  • https://brightside.me/

İçerik Kaynakları :

  • https://brightside.me/Content Protection by DMCA.com

HayatMutfakta

Yorumunu ekle

Content Protection by DMCA.com