• Ana Sayfa
  • Hayat Mutfakta
  • Bu püf noktalarını her kadının bilmesi lazım, her an kullanabileceğiniz bilgiler bunlar

Bu püf noktalarını her kadının bilmesi lazım, her an kullanabileceğiniz bilgiler bunlar


Gündelik hayatınızda sizi rahatsız eden durumlar için bu bilgileri öğrenmeniz şart! İşte her kadının bilmesi gereken pratik bilgiler…

Eski duvar kağıdını kolayca çıkarmak için, 1L suda bir kapak yumuşatıcıyı inceltin ve karışımı duvara bir süngerle uygulayın.

20 dakika içerisinde duvar kağıdı yumuşayacaktır. Bu sayede, iz kalmadan duvarı yenileyebileceksiniz.

Buzdolabındaki meyve ve sebze çekmecesi, fazla nemi biriktirerek malzemeleri daha çabuk bozulmasına yol açar. Bunu önlemek için, hafif ıslatılmış süngeri çekmeceye yerleştirmek yeterli olacaktır. Ancak sık sık yenilemeyi unutmayın.

Sıkışan kapağın etrafını bir bantla sarın ve tekrar açmayı deneyin. Sizi zorlamadan yardımınıza koşacaktır.

Dışarıda pislenen puset tekerlerini eve sokmak istemeyiz. Ya da her seferinde temizlemekle uğraşmak istemiyorsanız; kapı girişinde duş bonesini tekerleklere takmak işinizi kolaylaştıracaktır.

Dolap, bavul içerisine yerleştireceğiniz ayakkabılarınızın altını duş bonesiyle koruma altına alabilirsiniz.

Pikniğe gittiğinizde mükemmel bir çözüm olacaktır. Birkaç bulaşık süngerini ıslatıp ayrı poşetlerin içerinde buzluğa koyun. Daha sonrasında soğuk muhafaza etmek istediğiniz şeyler için pratik çözüm sağlayacaktır.

Süngerin üzerine bıraktığınız sabun, emiciliği sayesinde hem ziyan olmaz hem de süngerini de etkili kullanmamızı sağlar.

Kimi zaman yanlış yıkamadan kimi zaman da kıyafetlerin en büyük düşmanı tahta kuruları yüzünden en sevdiğimiz tişörtlerin üzerinde delikler oluşuyor. Bu deliklerden kurtulup kıyafetinizi ilk günkü gibi yepyeni yapabileceğiniz bir tüyo açıklıyoruz….

Terzilerin kullandığı hilelerden biri olarak gösterilen bu yöntemi uygularken ihtiyacınız olan temel şey yapışkan tela. En yakın terziden bulabileceğiniz teladan deliğin büyüklüğü kadar bir parça kesin.

Deliğin olduğu yerin tam arkasından deliği birbirine yapıştırır gibi tutun ve telayı yapıştırın. Tela parçasını hafif ıslattıktan sonra tişörtün yüzey kısmını çevirin.Deliğin yüzey kısmında kalan tarafının üzerine peçete ya da beyaz bir bez parçası koyun. Bez parçasının üzerinden ütü ile geçin. İşte bu kadar!

Suyun içerisine ekleyeceğiniz bir kapak yumuşatıcı çözeltisiyle halınızı temizlediğinizde hiçbir tüy kalmayacaktır.

Karbonat yardımıyla çamaşırlarınızı beyazlatmak için, çamaşırlarınızı çamaşır makinesinde yıkıyorsanız, deterjanın üzerine 1 tatlı kaşığı kadar karbonat ekleyin. Ayrıca, çıkmayan bir leke mevcutsa, bir miktar karbonatla limonu karıştırıp lapa hale getirdikten sonra çamaşırların üzerine sürüp, makineye atabilirsiniz. 1 gece önceden karbonatlı su hazırlayıp, çamaşırları basmak da başka bir yöntemdir.

Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen…

Görsel kaynaklar:

  • Genel Hayat Bilgileri

İçerik Kaynakları :

  • Genel Hayat Bilgileri
Content Protection by DMCA.com

HayatMutfakta

Yorumunu ekle

Content Protection by DMCA.com