DONDURULMUŞ LİMON KABUKLARIN FAYDALARI


Limon kabuklarını dondurmaya başlayın ve mucizevi etkileri ile tanışın… Başta obezite olmak üzere vücudunuzdaki kötü hücrelere elveda deyin…

Artık tüm uzmanlar sürekli ve ısrarlar söylüyorlar… Meyveleri kabukları ile tüketmenin önemini, sağlığa ne kadar faydalı olduğunu hep anlatıyorlar…

Limon da zaten kendisi başlı başına şifa kaynağı bir yiyecek. C vitamini deposu. Ama bilmediğiniz bir şey var ki limon en sağlıklı yeri “kabukları”… Bu yüzden kabuklarını asla soyup, atmamalı, yediğimiz her şeye katmanın yolunu bulmalıyız.

Limonu kabukları ile yerseniz, sadece limondan alacağınız vitamin 5-10 kat daha fazlasını alırsınız. Bu inanılmaz bir şey…

Evet, doğru duydunuz. Şifası, vitamini kabuğunda gizli limonun. Limonda; C , B6 , E , A vitamininin yanı sıra yoğun bir miktarda fosfor, demir, kalsiyum, potasyum, magnezyum ve protein bulunur. Neredeyse vücudun ihtiyaç duyduğu her şey limonda gizli…

Peki limonu kabukları ile tükettiğimizde nelere iyi gelir? İşte cevabı…

Sağlık için son derece yararlı olan limon ve kabukları ile diyabete, vücutta oluşabilecek tümörlere ve en çok da obezite hastalığına karşı kendinizi korursunuz.

Limon en sağlıklı yeri “kabuğu”… Limon kabuklarını atmaktan vazgeçmeliyiz. Peki nasıl kullanabiliriz?

Limon kabuğunu kullanmanın en kolay ve lezzetli yolu, dondurarak kullanmaktır. Dondurmanın en kolay yolu için de aşağıdaki yöntemi uygulayabilirsiniz.

Limonları bütün olarak tüketmenin en iyi yolu, güzelce yıkayıp, kuruladıktan sonra dondurmaktır. İster bütün olarak dondurun isterseniz dilim dilim dondurucuya koyun. Yeter ki kabukları ile beraber dondurun.
Bütün olarak dondurursanız, rendeleyip keklerin, pastaların, tatlıların, kurabiyelerin hatta çoğu yemeğin içine katabilirsiniz.

Özellikle zeytinyağlı yemekler (pırasa, kereviz, patates, yer elması) dondurulmuş limonun kabuğun ve limon suyunun en çok yakıştığı yemeklerdir.

Rendelenmiş kabuklar ise keklere, tatlılara, kurabiyelere harika bir aroma ve koku verir.
Bu basit ve kolay yöntemden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen…


Görsel kaynaklar :

  1. http://cdn.gardenbetty.com/wp-content/uploads/2012/02/2012-02-28-05.jpg?x38092
  2. https://1.bp.blogspot.com/-JTI250Qgjyo/V8KsR7z46DI/AAAAAAABFsc/_d_2K2Z7FAw7WlooskX1s-Ie-ERMxtDmgCLcB/s1600/q.png
  3. http://www.life4fitmama.com/wp-content/uploads/2016/07/lemon-peel-600×450.jpg
İçerik Kaynakları :

Content Protection by DMCA.com

HayatMutfakta

Yorumunu ekle

Content Protection by DMCA.com