Eklem ve Kireçlenme Ağrılarına 10 Günde Kurtaran Karışım


Yürürken daha çok da merdiven çıkarken hissettiğiniz ağrı ve acıların azaldığını hatta zaman içinde kaybolduğunu göreceksiniz.

Ayak bilekleri diz ve eklemlerindeki ağrılar için sık sık kullanılan Japonların bulduğu doğal bir tedavi yöntemidir.

Birçoğunuz pahalı ve vücudu yoran, yan etkileri olan ilaçlar kullanmayı alışkanlık haline getirdiniz bile fakat eskiden doğrusu eczanelerin ve ilaç firmalarının her köşeye kurulmadığı tarihlerde insanlar tedaviyi doğal yöntemlerle sağlıyordu.

Hepimiz de size eskiden ninelerinizin babaannelerinizin bildiği bir yöntemden bahsetmek istiyoruz.

Eklem ağrılarını gideren elma sirkesi yumurta kabuğu tedavisi

Kemiklerin birbirine sürtündüğü eklem bölgelerindeki ağrılar özellikle belli bir yaştan sonra dayanılmaz bir acı haline gelmeye başlar. Japonya’da doğan bu “Eklem ağrılarını gideren elma sirkesi yumurta kabuğu tedavisi” samuray savaşçıları tarafından fazlaca sık kullanılmaktaydı.

Çünkü onlar sirke ve yumurta kabuklarının karışımı ile oluşan bolca kalsiyumlu karışımın eklemler için ne kadar faydalı bulunduğunun farkına varmışlardı. Bunun nedeni yumurtada çokça bulunan protein, vitamin ve kalsiyumun vücudumuzdaki kemikleri ve bağışıklık sistemimizi çok iyi güçlendirilmesidir.

Bu naturel içecek ile kemiklerinizin sağlığını geliştirin!

Yumurta kabuğu ortalama 1800 mg kalsiyum ihtiva ettiği tahmin edilmektedir. Vücudumuzun günde ihtiyaç duyduğu kalsiyum ise 400 mg, bu nedenle bu içecek size en az 5 gün yetebilir.

Öte taraftan, sirke ile yumurta karışımının zayıf ve kırılgan kemikleri güçlendirmesinin nedeni, sirkenin kalsiyum emilimine yardımcı olmasıdır. Sonuç olarak, yumurta sarısı vücudumuz için iyi bir D vitamini deposudır.

Kemikler için Samurai içeceği

Eklem ağrılarını gideren elma sirkesi yumurta kabuğu tedavisi için lüzumlu malzemeleri sıralayalım.

Malzemeler;

  •     1 adet köy yumurtası
  •     150 ml organik elma sirkesi

Köy yumurtasının kabuklarını temizlenene kadar iyice sudan geçirin. Minik bir kavanozun içerisine koyduğunuz sirkeye yumurtayı bırakın. Yedi gün kadar bekledikten sonra sirke, yumurtanın kabuğu tamamen eritecektir.

Bu süreden sonrasında kabukların dışında, kalan tek şey yalnız zar ve içerisindeki kısımdır. Zarı ayırın ve yumurtayı sirkenin içerisine dökün. Benzeşik bir yapı elde edene kadar her şeyi iyice karıştırın. Kalan sirkenin üzerine seyreltmek için 1 su bardağı kadar su ilave edin.

Eklem ağrılarını gideren elma sirkesi yumurta kabuğu tedavisi için karışımımız hazır. Eklem ve diz ağrılarınızı gidermek için günde 3 kere 1 yemek kaşığı kadar bu karışımdan için. Ağrılarınız 10 güne kalmadan hissedilir derecede azalacaktır. Merdiven çıkarken hissettiğiniz ağrı ve acıların azaldığını tecrübe edinmek size moral olacaktır.

Neden sirke yumurta kabuğunu çözdü?

Yumurtanın kabuğu “kalsiyum karbonat” adında olan ve asitlerin hareketine karşı çok duyarlı bir bileşik ile oluşturulur. Ve sirke (aynı salata eklenmiş olur) bir asittir (asetik asit denir).

Yumurtayı sirke koyduğumuzda kabuktaki kalsiyum karbonat, sirke asidi ile kimyasal reaksiyona girer. Bu tepki korozyon veya denatürasyon olarak adlandırılır. Ve herhangi bir kimyasal reaksiyonda olduğu şeklinde, ilk maddeler kaybolur ve yeni maddelere dönüştürülür.

Oluşan bu yeni maddelerden biri de bir gazdır ve bu nedenle sirke batırdığınızda yumurta yüzeyinde kabarcıklar görünmüş olduğunü görüyorsunuz.

Doğal Yumurta Kabuğu Zarı’nın tesiri nedir?

Amerika, Kanada başta olmak üzere ve birçok Avrupa ülkesinde son yıllarda nem (organik Eggshell Mambrane) kısaca doğal Yumurta Kabuğu Zarı kullanılmaktadır. Yapılan araştırmalar nem’in şu demek oluyor ki doğal Yumurta Kabuğu Zarı’nın, organik bir polimer olması sebebi ile içinde birçok faydalı bileşeni taşıdığı ek olarak proteinden varlıklı olmasının da tesiri ile kireçlenme tedavisinde ağrı ve tutukluğu gidermeye yardımcı bulunduğunu ortaya koymuştur.

Bu durumda da Yumurta Kabuğu Zarı’nın erken osteoartrit vakalarında faydalı olabileceği ile ilgili veriler bulunmaktadır.

 Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen…

Görsel kaynaklar:

  • http://www.dailymail.co.uk/health/article-1250769/Cider-vinegar-cured-excruciating-arthritis-weeks.html

İçerik Kaynakları :

  • https://arthritiscure.me/rebuilding-cartilage-with-eggshell-membrane/
  • http://helpmatesheart.blogspot.com.tr/2010/11/old-fasioned-recipe-for-egg-shell.html
Content Protection by DMCA.com

HayatMutfakta

Yorumunu ekle

Content Protection by DMCA.com