• Ana Sayfa
  • Hayat Mutfakta
  • Vicks Krem Faydalı Diye Biliriz Ama, Bu Kadar Farklı Kullanım Alanlarını Öğrenince Şaşıracaksınız!

Vicks Krem Faydalı Diye Biliriz Ama, Bu Kadar Farklı Kullanım Alanlarını Öğrenince Şaşıracaksınız!


Vicks, milyonlarca insan tarafından bilinen ve yüz yıldan fazla bir süredir kullanılmakta olan ,çok faydalı bir kremdir.

İçinde kafur (kafur ağacından elde edilen madde), okaliptüs yağı, mentol, Hindistan cevizi yağı, timol (antibakteriyel özelliği olan bir yağ asidi) , terebentin, sedir ağacı yaprağı yağı bulunmaktadır . Son zamanlarda, bu merhemi kullanmanın birçok şaşırtıcı yolu ortaya konulmuştur.

İşte, Vicks kremin alışılmadık kullanımlarından bazıları:

AYAK MANTARI TEDAVİSİNDE :

Vicks’in bileşiklerinden biri olan Thymol’un antibakteriyel ve antiseptik özellikleri, bu merhemi parmak mantarı tedavisinde kullanmanızı sağlar. Tek yapmanız gereken sorunlu mantarları ortadan kaldırmak için ayak parmaklarınızı ovmaktır.

GÜNEŞ YANIĞI :

Güneş yanığı çekiyorsanız üzerine biraz Viks krem sürmek ,acının durdurulmasına yardımcı olacaktır. Şaşkın olabilirsiniz, ancak Vicks güneş yanığı söz konusu olduğunda kaşıntı ve ısınmayı hafifletmeye yardımcı olabilir.

Vicks’i bir süre buzdolabına koyun ve daha sonra rahatlatmak için soğuk merhemden kalın bir tabaka uygulayın. Not – Vicks’i kırık veya kabarmış deride ve çocuklar üzerinde kullanmayın.

DUDAKLARINIZI NEMLENDİRMEK İÇİN:

Vicks petrol jöle içerir, bu nedenle kuru dudaklarınızı yumuşatmanıza yardımcı olur. Dahası, içeriğindeki mentol, doğal olarak dudaklarınızı dolgunlaştıracaktır.

KULAK AĞRISINI KONTROL ETMEK İÇİN: Etkilenen kulağınıza pamuklu bir top kullanarak biraz Vicks koyup birkaç saat bekletmek kulak ağrınızı hafifletmeye yardımcı olabilir. Antiseptik etkileri sayesinde merhem, kulak enfeksiyonlarından gelen ağrıyı da azaltabilir.

Bununla birlikte, enfeksiyonu temizlemeyeceğini bilmelisiniz.

BAŞ AĞRISI-MİGREN İÇİN:

Alnınıza ve şakaklarınıza biraz Vicks uygulamak ve hafifçe ovmak, baş ağrısı ve migreni önlemeye ve rahatlatmaya yardımcı olabilir. Mentollü kokusu başın içindeki basıncı serbest bırakarak ağrının hafifletilmesine yardımcı olur.

ÖKSÜRÜK İÇİN :

Gece yatarken ayak tabanlarınıza VICKS sürün, ovalayarak yedirin ve çoraplarını giyin. Öksürüğünüz varsa hemen kesildiğini fark edeceksiniz. Özellikle gece oluşan öksürükleri bu uygulama hemen durdurur.

VÜCUT ÇATLAKLARI İÇİN:

Bu merhemi çatlaklarınızı önlemek için kullanabilirsiniz. Ancak, hali hazırda çatlaklara sahipseniz panik yapmayın. Biraz Vicks i etkilenen alanlara sürüp ,güzelce yedirin ve içeriğindeki benzersiz kombinasyonun,izleri nasıl giderdiğine şahitlik edin.

KURU VE ÇATLAK TOPUKLAR İÇİN :

Kuru topuklarınızı veya ayaklarınızı nemlendirmek için onlara biraz Vicks uygulayın ve pamuklu çorap üzerine koyun. Bu şekilde, Vicks VapoRub ayakları yumuşak ve pürüzsüz hale getirecek.

KAS AĞRILARI İÇİN :

Yorucu bir egzersiz sonrasında ağrıyan kaslarınıza biraz Vicks uygulamak o bölgedeki kan akışını artıracak ve ağrıyı daha çabuk rahatlatacaktır.

YARALARIN HIZLA İYİLEŞMESİ İÇİN :

Vücudunuzda bir yara,çürüme oluşursa üzerine ince bir Vicks tabakası koyun ve biraz tuz serpin. Tuz ve Vicks kombinasyonu, etkilenen bölgedeki kanı parçalamaya yardımcı olur, böylece doğal cilt rengini daha hızlı geri getirir.

EVCİL HAYVANLARINIZIN EVİNİZİ TEMİZ TUTMASI İÇİN :

Vicks’in açık bir kavanozunu, evcil hayvanınızın evinize çiş yapmasını engellemek istediğiniz yerlerine yerleştirin. Koku evcil hayvanınızı caydıracak ve böylece evinizin içinde çiş yapmayı bırakacaktır.

Bu önemli bilgileri daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen… Görsel Kaynaklar :

  • http://buzzduzz.net/wp-content/uploads/2016/11/image-40809.jpg
  • http://www.healthylifetricks.com/wp-content/uploads/2016/04/vicksfat.jpg
  • http://www.healthandbeautypower.com/wp-content/uploads/2016/03/20-Vicks-Vapor-Rub-Uses-You-Didn%E2%80%99t-Know-Before-featured.jpg
  • http://techblog.technologyvista.netdna-cdn.com/wp-content/uploads/2016/03/vicks.jpg

İçerik Kaynakları :

  • http://www.healthylifetricks.com/how-to-use-vicks-vaporub-to-get-rid-of-belly-fat-and-get-firm-and-smooth-skin/
  • https://za.pinterest.com/explore/vicks-vaporub/
  • https://www.quora.com/Why-Vicks-action-500-tablet-is-banned
Content Protection by DMCA.com

HayatMutfakta

Yorumunu ekle

Content Protection by DMCA.com