Mermer Gibi Bembeyaz Bir Cilt İçin! İşte 3 Günde Etkisini Göreceğiniz O Formül…


Cildiniz rengini melanosit adı verilen cilt hücrelerinde üretilen melanin pigmentinden alır. Ancak melanin pigmentinin işleyişini etkileyen ve cilt renginin farklılaşmasına neden olan bir çok faktör vardır. Bunların başında güneş yanıkları gelir.

Aynı zamanda stres, çevre kirliliği, kuru cilt ve kimyasal kozmetikler de cilt renginin koyulaşmasına neden olur.

Cildinizde zamanla melanosit hücrelerinin fazla çalışmasına bağlı olarak lekelenmeler, ciltte renk farklılıkları ve cilt renginin koyulaşması oluşur. Koyu cilt rengi genetik nedenlerden değil de yukarıda saydığım diğer faktörlere bağlı ise evde yapabileceğiniz bir çok doğal yollarla cilt rengi açma formülünü sizin için derledik…Süt çok zengin bir kalsiyum kaynağıdır.

Vücuda bilinen çok önemli etkilerinin yanında cildinizin rengini düzenlemeye de yardım eder. Sütün içindeki kalsiyum melanin pigmentini üreten melanosit hücrelerini uyarır.

Aynı cildinizin üst epidermis dokusunda uygulayacağınız yüksek kalsiyum içeren süt nem kaybına karşı çok etkili bir bariyer görevi görür. Bu şekilde cilt kuruluğu kaynaklı cilt renk değişimlerinin oluşumunu azaltır.

SÜT KÜRÜ

Süt kürünü uygulamak için gerekli malzemeler

1 kase Süt- tercihen inek yada keçi sütü

El bezi veya lif

Kürün uygulanışı:

Bir kase sütü ılıtın. Sadece ılık olması gerekiyor sıcak olmayacak. Bezi kasenin içine daldırın. Bezi kasenin içinde çıkardığınızda fazla sütü atmak için sıkın.

Bez tamamen ıslanmalı ancak damlatmamalı. Yavaşça bez ile cildinizi ovalayarak sütü cildinize sürün. Bez kuruduktan sonra süte tekrar bezi daldırarak işlemi tekrarlayın.

Cildinize tamamen nüfuz etmesi için aynı işlemi 3-4 kez tekrarlayın. Birkaç hafta boyunca bu kürü tercihen banyo yaptıktan sonra günlük olarak tekrarlayın. Birkaç hafta günlük olarak bu kürü sürdürdükten sonra haftada iki kez tekrarlamanız yeterli olacaktır.

YOĞURT MUCİZESİ

Laktik asit doğal yollarla cilt rengini açmak için bilinen bir ilaçtır. Laktik asidin içinde buluunan alpha hiydroxy acid (AHAs) cilt yüzeyindeki ölü deri hücrelerinin dökülmesine katkıda bulunarak cildi yenileyici etki yapar.

Cildinizdeki donukluğun da kaybolmasına yardımcı olan asitler cilt rengini belirleyen melanin üretimini bastırarak derinin renginin açılmasına yardımcı olur. Doğal yollarla cilt renginin açılması söz konusu olduğunda laktik asit yüklü yoğurdu kullanmak çok mantıklı…

Cilt beyazlatmak için yoğurdu kullanmanın yolları

1 . Maske

Bir miktar yoğurdu elinize alarak cildinize hafifçe uygulayın. Yüzünüzde bir kaç dakika bekletin… Yüzüzü ılık suyla yıkayın. Bu maskeyi yüzünüze her gün uygulayabilirsiniz.

2. Maske

Yoğurt, limon suyu ve yulaf ezmesini karıştırarak yüz maskesi elde edin. Cildinize bu maskeyi uygulayın. Su ile yıkamadan önce 15 dakika yüzünüzde bekletin..

3. Maske

Zeytinyağı ile karıştırılan yoğurt, kırışıklıkları azaltır ve yaşlanma belirtilerini geciktirme de yardımcı olur. Bu maske cildinin erken yaşlanmasını önlemek isteyenler için ideal bir çözüm olacaktır.

Bu karışımı cildinize uygulayın. 20 dakika kadar bekletin.

Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen…

Görsel kaynaklar:

  • https://www.youtube.com/watch?v=QI__5zxnttI

İçerik Kaynakları :

  • https://www.youtube.com/watch?v=QI__5zxnttI
  • https://www.youtube.com/watch?v=KJpVn0ZuSHk
  • https://www.youtube.com/watch?v=cG_Q6IAO-bQ
Content Protection by DMCA.com

HayatMutfakta

Yorumunu ekle

Content Protection by DMCA.com