Lekeleri Çıkartmada Çok İşe Yarayacak 8 Etkili Yöntem


Evinizde temizlik yaparken bazı lekeleri çıkartmakta zorlanıyorsanız, üzülmeyin biz sizin için lekeleri çıkararak temizlik sorunlarına çare olacak şahane yöntemlerin hepsini bir araya derledik.

En etkili leke çıkarıcı yöntemleri ve pratik fikirleri birazdan okuyacaksınız. Ama okumak yetmez, zamanınız size kalsın istiyorsanız bu yöntemleri uygulamayı da ihmal etmeyin.

1. Kesme tahtaları : 

Bir miktar tuz serpip bekletin ve sonrasında, bir limon ile tahtayı ovun. Sonra sıcak su ile durulayın. Kesme tahtanız tertemiz olacaktır.

2. Musluklar : 

Yağlı kağıt ile muslukları silin. Bu sayede uzun bir süre, muslukta su lekesine rastlamazsınız.

3. Yağ lekesi : 

Yeni dökülen bir yağ lekesini çıkarmak artık çok daha kolay! Tebeşiri ezin ve toz haline getirip yağ lekesine dökün ve bir saat bekletin. İşte leke kayboldu bile!

4. Kötü kokular : 

Bir kaba vanilya özü koyup kabı fırına koyun ve ısıtın. Bulunduğunuz ortamdaki bütün kötü kokuların gittiğini ve yerine mis gibi bir vanilya kokusunun yayıldığını göreceksiniz.

5. Lavabolar : 

Lavaboyu eski bir dış fırçası ve soda yardımıyla temizleyin. Sonra 1-2 limon dilimi koyup temiz su ile durulayın. Ve tertemiz!

6. Ütü temizliği :

Bir kağıdın üstüne tuz serpip, ütüyü yüksek dereceye ayarlayın ve buhar fonksiyonunun kapalı ve içinde su olmamasına özen gösterin. Sonra tuz yüzeyinde gezdirin.

7. Ekmek kızartma makinesi : 

Elleriniz makinenin içine girmiyorsa, eski bir dış fırçası kullanarak kırıntı temizliğini yapabilirsiniz.

8. Kızartma tavaları : 

Kızartma tavasında kızartma yaptıysanız ve tavaları ovmak zor geliyorsa, içine biraz tuz döküp biraz bekleyin. Tuz yağı emerek tavaya yapışmış yemek kalıntılarını çıkarmaya yardımcı olur.

Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen…

Görsel kaynaklar:

  • Genel Temizlik Bilgileri

İçerik Kaynakları :

  • Genel Temizlik Bilgileri
Content Protection by DMCA.com

HayatMutfakta

Yorumunu ekle

Content Protection by DMCA.com