Bulaşık makinesine sirke koyarsanız…


Sirke, neredeyse her alanda mucizeler yaratabilen bir malzeme.

İnsan sağlığından günlük temizlik işlerine kadar pek çok farklı alanda kullanılabilen bu mucizevi malzemeyi bulaşık makinenizde kullanmayı hiç düşündünüz mü? Eğer düşünmediyseniz, şimdi tam sırası!

Bulaşık makinesine sirke koymak sizi su lekelerinden bir çırpıda kurtaracak ve bulaşıklarınız en doğal yoldan temizlenerek içinizi bir kat daha rahatlatacak.

Beyaz sirkeyi kullanırken deterjan gözünü kullanmamanız gerektiğini unutmayın! Bu durum makinenizin etkinliğine zarar verebileceğinden sirkeyi bir kasenin içinde makinenin üst rafında bulundurun. Böylece yıkama ve durulama suyuna sirkenin kısa sürede karışmasına da olanak sağlayabilirsiniz.

Suyun bıraktığı izlerden kurtulun!

Kireçli şehir suları; bulaşık makineniz ne kadar etkin bir çalışma sistemine sahip olursa olsun cam yüzeylerde hiç görmek istemeyeceğiniz lekeler bırakıyor. Bu lekeler kirli olmasa bile bardakların, tabakların temizlenmediği hissini uyandırarak çoğu zaman can sıkıyor.

Konuklarınızı ağırlarken bu durum sizi utandırabiliyor. İşte bu sıkıcı durumdan kurtulmak için oldukça kolay bir önerimiz bulunuyor. Çözüm; bulaşık makinesine sirke koymak.

Beyaz sirke, asidik yapısı sayesinde suyun bıraktığı beyaz lekelerin cam yüzeylerde yer tutmasına engel oluyor. Tam hijyen sağlayarak eşyalarınızın eskisinden daha parlak görünmesine olanak sunuyor. Kireçli suyun cam yüzeylere tutunmasını engelleyerek çirkin görünümün ortadan kaldırılmasını ve bir daha oluşmasının önüne geçilmesini sağlıyor.

Deterjan ve sabun artıklarından korkmayın!

Pek çok araştırma bulaşık makinelerinde kullanılan deterjan ve sabun türevi malzemelerin kimyasal içerikleri nedeni ile insan sağlığına zarar verebileceğini gösteriyor.

Bu nedenle kullandığınız ürünlerin yiyecek içecekler ile bire bir temas halinde olacak mutfak ürünlerinden tam anlamıyla arınması büyük önem taşıyor. Bu noktada da bulaşık makinesine sirke koymak, etkili çözümlerden biri haline geliyor. Yine beyaz sirke bu konuda içinizin rahat etmesini sağlayacak en doğal malzeme olarak karşınıza çıkıyor.

Sirke ile makinenizde tam hijyen sağlayın!

Beyaz sirke, mutfak gereçlerininin temizliği ve hijyenini sağladığı gibi direkt olarak makineniniz temizlenmesi için de kullanabileceğiniz bir ürün. Bunun için makinenizi, yıkanabilir bir kasenin içinde beyaz sirke bulunur halde uzun programda çalıştırmanız yeterli.

Makineniz, kendi sıcaklığı ve beyaz sirkenin mükemmel temizleyici etkisi ile hiç uğraş sarf ettirmeden kendi kendini temizleyerek işinizi kısa sürede halletmenize olanak sağlar. Sizin ulaşamayacağınız en dip köşelerde kalmış yağ ve sabun artıklarından da bu yolla kurtulabilirsiniz. Temizlenmiş ve hijyeni tam olarak sağlanmış makinenizi böylece daha büyük bir gönül rahatlığı içinde kullanmanın tadınız çıkarın!

Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen…

Görsel kaynaklar:

  • Temizlik Bilgileri

İçerik Kaynakları :

  • Temizlik Bilgileri
Content Protection by DMCA.com

HayatMutfakta

Yorumunu ekle

Content Protection by DMCA.com