Damarlarınızda Ka+nser Taşıyor Olabilirsiniz –


Eğer sizin de kan grubunuz aşağıdakilerden ise maalesef kanser riskiniz yüksek! Sizin herkesten fazla olarak dikkat etmeniz ve düzenli kontrol ettirmeniz önemli.

55.000 kişi üzerinde yapılan bir araştırmada, 0 kan grubuna sahip olan kişiler k-a-nser ve birçok hastalık için daha az risk taşıdığını gösteriyor. Araştırmaya göre kan gruplarıyla hastalıklar arasında önemli bağlantı var. Araştırmayı yapan Amerikan Ulusal Sağlık Enstitüsü’nden Dr. Arash Etemadi.

Etemadi, 55 bin kişiyi kapsayan araştırmayı Kuzey Batı İran’da yürüttü. İlk bulgular, belirli hastalıklarda 0 grubu kana sahip olmayanların ölüm oranlarının yüzde 9 daha fazla olduğunu gösterdi. Araştırma sırasında, kan grubuyla mide k-a-nseri arasındaki bağ da incelendi.

Sonuçlar, A,B ve AB grubu kan taşıyanların 0 grubu kana sahip olanlara göre yüzde 55 oranında daha fazla mide k-+a+nserine yakalandığını gösterdi Bu durum, 0 grubu dışındakilerin kesinlikle hastalık riski taşıdığı anlamına gelmiyor. Beslenme, spor alışkanlığı gibi bir dizi önemli faktör de söz konusu fakat kan grubu 0 olanların birçok önemli hastalığa yakalanma riski daha düşük.

Daha önceki araştırmalara göre de, hemen hemen bütün k-a-nser türlerinin A ve AB kan gruplarına karşı büyük ilgili duyduğunu ortaya koymuştu. K+a-nsere karşı şanslı kan grubunu ise 0 grubu oluşturuyor. D’Adamo’nun araştırmalarına göre k-a-nser ve kan grupları arasındaki ilişki şöyle:

Bu k-a-nser türüne yakalanan kadınlar ile ilgili araştırmalar, O ve B kan grubuna sahip olanların tedaviye daha hızlı yanıt verdiğini ve daha hızlı iyileştiğini gösteriyor. Birçok beyin ve sinir sistemi k-a-nserleri, A ve AB gruplarını tercih ediyor. Bu k-a-nser türleri de A ve AB gruplarını tercih ediyor, ancak bu hastalıklara yakalanan B grubu kadınların sayısı da yüksek bulunuyor.

Bazı türlerinde kan grubu temel belirleyici olmuyor. Bağırsak k-a-nserine yol açan en önemli etkenler diyet, yaşam biçimi ve gerilim şeklinde sıralanıyor. Dudak, Dil, yanak, diş eti, yemek borusu ka-nserleri ile tükürük bezlerindeki tümörler, A ve AB grupları ile çok yakın ilişkili bulunuyor.

Bu ka-nserlerin çoğu kendi kendilerine oluşurken, sigarayı bırakıp, alkolü azaltmak ve diyete dikkat etmek riski azaltıyor. Üzerinde araştırma yapılmış 63 bin vakada mide ka-nserinin A ve AB gruplarındaki düşük mide asiti ile yakından ilişkili olduğunu ortaya çıkardı. Pankreas, karaciğer, safra kesesi ve safra yolu ka-nserleri, dayanıklı sindirim sistemlerine sahip O gruplarında nadir görülüyor.

A ve AB grupları yine en çok risk altında olanlar. B grupları eğer onlar için sakıncalı olan kabuklu yemişleri yerlerse bu ka-nser türlerine yakalanabilirler.

DERİ VE KEMİK:

Deri ka-nserle Alt Simgeri de en fazla O grubunun yakalandığı tek ka-nser türü. Habis melanom deri ka-nserinin en öldürücü şeklidir. Bu duruma karşı O ve B grupları bağışık değildirler.

MESANE KA-NSERİ

Mesane ka-nseri en fazla A ve B gruplarında görülür. Hem A hem de B grubunun karakterini taşıyan AB grubu ise büyük olasılıkla en yüksek riski taşıyan gruptur.

Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen…

Görsel kaynaklar:

  • https://www.cancercarewny.com/content.aspx?chunkiid=25306

İçerik Kaynakları :

  • https://www.cancercarewny.com/content.aspx?chunkiid=25306
  • https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23714093
Content Protection by DMCA.com

HayatMutfakta

Yorumunu ekle

Content Protection by DMCA.com