Tek Bir Yumurta Sarısı Sizi 10 Yaş Gençleştirecek


Tek Bir Yumurta Sarısı Sizi 10 Yaş Gençleştirecek. Nasıl mı? Kırışıklar için Bal ve Yumurta Sarısı Maskesi. Her yaş grubuna hitap eden bu maske düzenli ve sürekli yapılması gerekmektedir. Ve bu şekilde etkili ve kalıcı çözüme kavuşulabilir.

Gerekli Malzemeler:

  • Bir adet yumurta sarısı 
  • İki yemek kaşığı çiçek balı 

Yumurta sarısını ve çiçek balını cam bir kapta iyice karıştırın.

Karışımı yüzünüze yedirerek sürün.

Yaklaşık 20 dakika beklettikten sonra yüzünüzü bol su ile durulayın.

Bu maskeyi uygulamadan önce gözeneklerin açılması ve cildin gevşeyip maskenin içerilere daha iyi nüfuz emesi için öncesinde yüz buharı yapmanızda fayda olacaktır.

Yumurta Sarısı Bal Maskesi Ile Kırışıklıklarınızı Azaltın. Zengin Içerikli Bu Maske Tarifi Ile Cildinizdeki Kırışıklıkları Azaltarak Daha Canlı Bir Görünüş Elde Edebilirsiniz.

Uygulanışı Ve Hazırlanışı:

Elinizdeki tüm malzemeleri cam bir kapta mikser yardımı ile karıştırın. Daha sonra elde ettiğiniz bu karışımı yüzünüze sürün ve üzerini de bir bezle kapatın.

Bu şekilde yaklaşık 10 dakika bekleyin. Daha sonra maskeyi temizleyin ve yüzünüzü ılık su ile yıkayın. bu karışım sayesinde cildiniz nemlenir, yumuşar ve elastikiyet kazanır. Ayrıca elma cildinizin diri kalmasını da sağlar.

Cildin kırışıklarını ya da kaz ayakları olarak adlandırılan cilt problemleri konusunda yanlış algılar hâsıl olmuştur. Sadece yaşlılarda ya da yaşlanmanın doğal bir neticesi olarak düşünülen bu problem çok genç yaşlarda da görülmektedir. Mimik zenginliği ve güleç insanlarda çok sık görülen bu durum yanak ve burun arasında kırışıklık ve göz çevresinde kaz ayakları olarak her dönemde olabilir.

Düzenli bakım ve soğuk su ile cildin yıkanması da bu maskeler yanında uygulanması gereken yöntemlerdendir. Soğuk cildi gerginleştirir ve elastikiyetinin korunması sağlar. Bunun yanı sıra cildinizdeki gözeneklerin açılması ve rahatlatılması için yapacağınız maskeler de cildin beslenmesini sağlayacak ve sağlıklı ve canlı cildinizin sürekliliği korunacaktır.

Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen…

Görsel kaynaklar:

  • https://bellatory.com/skin/Egg-Yolk-Face-Mask-Recipes

İçerik Kaynakları :

  • https://bellatory.com/skin/Egg-Yolk-Face-Mask-Recipes
Content Protection by DMCA.com

HayatMutfakta

Yorumunu ekle

Content Protection by DMCA.com