4 Adet Bademi 24 Saat Boyunca Suda Bekletip Yediğinizde..


Kuru bademde bulunan bir enzim, yalnız suda bekletildiğinde ortaya çıkar. Bademin, bağırsaklardaki gıda hareketini iyileştirerek ve birikimi önleyerek kolon kanseri riskini azalttığı kanıtlanmıştır.

Sağlığınız için Suda Bekletilmiş Badem Yiyin!

E vitamini, çinko, kalsiyum, magnezyum ve omega-3 yağ asitleri gibi gerekli vitamin ve mineraller ile dolu olan badem, vücudunuz ve sağlığınız üzerinde oldukça faydalıdır.

Kuru bademde bulunan bir enzim, yalnız suda bekletildiğinde ortaya çıkar ve önceden suda bekletilmiş bademleri yemek, sindirimi kolaylaştırır. Aslında, fındık, badem gibi besinlerden çoğunun sindirimi daha kolaydır ve tüketimden önce bir gece bekletildiğinde daha iyi besin değerlerine sahip olurlar.

Suda Bekletilen Badem Tüketmenin Faydaları

1 – Enerjiyi Arttırır : 

Her gün bir avuç badem yemek, enerjinizi arttırmanın mükemmel bir yoludur. İçeriğindeki mangan, bakır ve riboflavin sayesinde, enerji üretiminizi artırıp metabolik oranınızı yükseltir.

2- Kalp Sağlığını Düzenler : 

Bademler kalbiniz için çok faydalıdır çünkü doymamış yağlar, protein ve potasyum açısından zenginlerdir. Ayrıca magnezyum kalp krizlerini önlerken kalp hastalıkları riskini azaltan E vitamini içerir. Bunun yanında atardamarı tahrip eden iltihaplanmayı azaltma kabiliyetine de sahiptir.

3- Beyne İyi Gelir : 

Bademde, sağlıklı bir beynin düzgün gelişimi için gerekli besin maddelerinden bol miktarda bulunur. Beyindeki aktivitenizi arttıran ve yeni sinir yolları yaratarak ribozoflin ve L-karnitin gibi beyin bakımından besin öğelerinden zengindirler ve böylece Alzheimer hastalığının riskini azaltırlar.

4 – Kolesterol Düzeyini Düşürür : 

Bademlerin içerdiği E vitamini ve kalsiyum, kolesterol düzeylerini düzenlemek için çok yararlıdır.

5- Kemik Sağlığı için Önemlidir : 

Bademler vitamin, mineral ve fosfor içerir. Fosfor, kemik ve dişleri güçlendirmekle kalmaz aynı zamanda osteoporoz gibi önemli hastalıkları da önler.

6- Kan Basıncını Düzenler : 

Badem içerisindeki potasyum kan basıncını düzenlemeye yardımcı olur. Düşük sodyum içeriği inip çıkan kan basıncını kontrol etmeye yardımcı olur.

7 – Kanseri Önler : 

Bademin, bağırsaklardaki gıda hareketini iyileştirerek ve birikimi önleyerek kolon kanseri riskini azalttığı kanıtlanmıştır.

Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen…

Görsel kaynaklar:

  • http://www.healthybodyandtips.org/soak-4-almonds-water-overnight-eat-next-morning-amazing-things-will-happen-body/

İçerik Kaynakları :

  • http://www.healthybodyandtips.org/soak-4-almonds-water-overnight-eat-next-morning-amazing-things-will-happen-body/
Content Protection by DMCA.com

HayatMutfakta

Yorumunu ekle

Content Protection by DMCA.com